Wybierz miasto

Bick Black Start - Quay Sport 76:68

Autor: Adam Suska

2001-01-14, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

W meczu ekstraklasy koszykarki Bick Black Start Gdańsk pokonały na własnym parkiecie Quay Sport Poznań 76:68. Dobre wrażenie po trzech kwartach gospodynie zepsuły swoją grą w ostatnich 10 minutach.

Przez trzy pierwsze kwarty gdańszczanki nie zawodziły swojego trenera. Grały konsekwentnie w obronie, cierpliwie w ataku pozycyjnym, co wystarczyło do zdobycia wysokiej przewagi, która na koniec czwartej kwarty sięgnęła 26 pkt (66:40).

Najładniejsza była kwarta trzecia, w której gospodynie otworzyły się z rzutami zza linii 6,25 m. Dwiema "trójkami" w tym czasie popisała się Lubow Szwecowa, a jedną Beata Krupska Tyszkiewicz.

W ostatniej kwarcie obraz gry uległ nieoczekiwanej zmianie. Poznanianki zdobyły w niej pierwsze 9 punktów, co zupełnie wybiło z konceptu koszykarki Startu. Niepotrzebnie zaczęły się spieszyć. Naciskane w obronie gubiły piłkę, lub oddawały rzuty z nieprzygotowanych pozycji. Nie pomagały zmiany i rotacje w składzie, dokonywane przez trenera Siewierowa. Rytmu gry z pierwszych trzech kwart gdańszczanki już nie odzyskały. Na szczęście, ich przewaga była tak duża, że rywalki nie były w stanie odrobić strat.