Wybierz region

Wybierz miasto

  Egzekucja gangstera

  Autor: (wit)

  2001-01-14, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  W sobotę wieczorem na gdańskim Przymorzu słychać było odgłosy strzelaniny. Kule dosięgły dobrze znanego policji Jerzego W. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

  W sobotę wieczorem na gdańskim Przymorzu słychać było odgłosy strzelaniny. Kule dosięgły dobrze znanego policji Jerzego W. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Zdaniem funkcjonariuszy, była to - prawdopodobnie - typowa gangsterska egzekucja.

  Chwile grozy mieszkańcy ulicy Beniowskiego przeżyli około godziny 23. Ktoś strzelał z pistoletu do rozpędzonego Mercedesa, prowadzonego przez Jerzego W. Jedna kula przeszyła mu lewy bok. Mężczyzna stracił panowanie nad samochodem, staranował bramę wjazdową do jednej z prywatnych posesji i z impetem uderzył w skarpę.

  Anonimowy rozmówca poinformował telefonicznie pogotowie ratunkowe. Mimo wysiłku ratownikom nie dało się już uratować postrzelonego 30-latka. Andrzej W. od dawna widywany był w towarzystwie gdańskiego półświatka. W przeszłości był już aresztowany za nielegalne posiadanie broni. Jak się dowiedzieliśmy, mężczyzna zajmował się prawdopodobnie handlem narkotykami na dużą skalę.

  Do tej pory nie udało się wpaść na trop mordercy. Jedyną poszlaką jest porzucony samochód osobowy marki Ford. Znaleziono go w lesie, niedaleko oliwskiego zoo. W samochodzie znaleziono również pistolet z tłumikiem oraz czarną kominiarkę.
  - Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy właśnie z tego pistoletu padły śmiercionośne strzały - mówi Marta Grzegorowska. - Ustali to dopiero dochodzenie biegłego.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.