Wybierz region

Wybierz miasto

  Filharmonicy na wyspie Ołowianka

  Autor: (kż)

  2001-02-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Na dobre rozpoczyna się w poniedziałek muzykowanie na Wyspie Ołowianka. Działalność inauguruje bowiem Sala Kameralna. To pierwszy zrekonstruowany obiekt Gdańskiego Centrum Muzyczno-Kongresowego, będącego siedzibą ...

  Na dobre rozpoczyna się w poniedziałek muzykowanie na Wyspie Ołowianka. Działalność inauguruje bowiem Sala Kameralna.
  To pierwszy zrekonstruowany obiekt Gdańskiego Centrum Muzyczno-Kongresowego, będącego siedzibą Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

  Budynki dawnej elektrociepłowni filharmonia przejęła w 1997 r. Rok później otwarto amfiteatr i prowizoryczną salę koncertową, która na scenie mieściła ośmiu muzyków, a na widowni sto osób.
  - W nowej Sali Kameralnej zagrać może 44-osobowa orkiestra, a na widowni zasiąść dwustu dwudziestu melomanów - cieszy się prof. Roman Perucki, dyrektor PFB.

  W 1999 r. zamknięto projekt Centrum Muzyczno-Kongresowego. W zeszłym roku rozpoczęto budowę. Nakładem gminy remontowany jest na ,tyłach" filharmonii dawny most kolejowy, który łączyć będzie miasto z wyspą.

  Jest nadzieja, że już późną wiosną tego roku otwarta zostanie pierwsza restauracja. Jeżeli nie zabraknie pieniędzy obiecanych z budżetu centralnego i hojni okażą się sponsorzy, to wiosną 2003 r. odbędzie się pierwszy koncert w dużej sali. Okrągła widownia pomieści 1000 osób. Dwa brzegi Motławy połączy zwodzona kładka dla pieszych.

  Kupić można jeszcze bilety na koncert inaugurujący działalność Sali Kameralnej - w programie m.in. utwory Straussa i Gershwina - który odbędzie się dzisiaj o godz. 18. Cena biletu 40 zł. Rezerwacja: 305-20-40/41.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.