Wybierz region

Wybierz miasto

  Jak w Unii Europejskiej

  Autor: (K.N.)

  2001-02-14, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  W Pomorskiem powstaje pierwsza w Polsce Izba Mleczarska. Zajmie się ona m.in. dostosowywaniem naszego rynku do wymogów unijnych. W środę odbyło się inauguracyjne spotkanie, poświęcone powołaniu Pomorskiej Izby ...

  W Pomorskiem powstaje pierwsza w Polsce Izba Mleczarska. Zajmie się ona m.in. dostosowywaniem naszego rynku do wymogów unijnych. W środę odbyło się inauguracyjne spotkanie, poświęcone powołaniu Pomorskiej Izby Mleczarskiej.

  Teresa Krystman, prezes Spółdzielni Mleczarskiej Maćkowy uznaje to przedsięwzięcie za bardzo pożyteczne. Jej zdaniem doprowadzi ono do podwyższenia jakości produktów i zintegruje środowisko. - Jest to bardzo dobra inicjatywa - powiedział Zbigniew Chrzanowski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. - Takie organizacje działają w UE i innych krajach. Zdaniem Ryszarda Masalskiego, prezesa Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Nowym Dworze Gdańskim, utworzenie izby umożliwi ujednolicenie polityki cen surowca, a także ustalenia wielkości produkcji. Wczoraj przystąpienie do izby zadeklarowało ponad 20 przedstawicieli firm i instytucji związanych z przemysłem mleczarskim w Pomorskiem.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.