Wybierz region

Wybierz miasto

  Kasa na narkotyki

  Autor: (wrób)

  2001-02-09, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Diewięcioosobową grupę młodych przestępców, którzy napadali na sklepy w Gdańsku zatrzymali policjanci z Komendy Miejskiej. Planuje się dalsze aresztowania.

  Diewięcioosobową grupę młodych przestępców, którzy napadali na sklepy w Gdańsku zatrzymali policjanci z Komendy Miejskiej. Planuje się dalsze aresztowania.

  Według policji mężczyźni i kobiety tworzący grupę byli bardzo bezwzględni. Napadów dokonywali w różnych konfiguracjach - zazwyczaj po trzy, cztery osoby. Ostatni ze skoków odbył się w miniony wtorek przy ulicy Chrobrego w Gdańsku. Dwóch bandytów wtargnęło do sklepu spożywczego. Jeden z nich wyjął przedmiot przypominający pistolet, krzyczał, że zaraz będzie strzelał. Przerażona ekspedientka wydała bandytom dzienny utarg. - Tak wyglądała większość ich napadów. Nie zakładali nawet kominiarek, w żaden sposób nie maskowali się - mówi Marta Grzegorowska, rzecznik prasowy gdańskiej policji. - Po prostu przykładali pistolet do głowy i żądali pieniędzy. Posługiwali się bronią hukową oraz atrapą pistoletu.
  Obok skoków na sklepy przestępcy upodobali sobie napadanie na przechodniów. Straszyli ich żyletkami, zabierali torebki i inne cenne rzeczy.

  W skład grupy wchodziły 3 nieletnie, w tym jedna Ukrainka, nielegalnie przebywająca w Polsce. Policja ustaliła, że pieniądze były młodym przestępcom potrzebne na narkotyki.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.