Wybierz region

Wybierz miasto

  Komórkowy terrorysta

  Autor: (RM)

  2001-01-19, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Do Sądu Rejonowego w Sopocie trafił akt oskarżenia przeciwko Jackowi B., który przez Internet groził... sąsiadowi. Może za to trafić za kratki nawet na dwa lata.

  Do Sądu Rejonowego w Sopocie trafił akt oskarżenia przeciwko Jackowi B., który przez Internet groził... sąsiadowi. Może za to trafić za kratki nawet na dwa lata. To pierwsza tego typu sprawa jaką prowadziła sopocka policja i prokuratura.

  - Idiotycznie wyglądasz ze szczurem. Kup smycz, ty palancie! - to była pierwsza wiadomość przesłana w czerwcu ubiegłego roku na telefon komórkowy Janusza K. z Sopotu. Telefoniczny terrorysta przekazywał informacje poprzez Internet, a dokładniej ogólnodostępny portal firmy ERA GSM.

  W sierpniu ub.r. "komórka" wyświetliła napis. -"Właśnie zleciłem małe bum-bum twojego Peugeota. Jak się teraz czujesz palancie?" Wtedy sprawą zajęła się prokuratura i sekcja kryminalna KMP w Sopocie.

  - Nie była to prosta sprawa - przyznaje się podkomisarz Jarosław Baradziej, naczelnik sekcji. - Aby ustalić z jakiego komputera połączono się poprzez Internet z numerem Janusza K. musieliśmy zwrócić się o pomoc do ERY GSM.

  Firma została zwolniona przez prokuraturę z zachowania tajemnicy służbowej. Analitykom ustalenie adresu nadawcy zajęło prawie 3 miesiące. Sprawca znalazł się jednak w potrzasku. Gdy policja zapukała do drzwi 35-letniego Jacka B., zaniemówił z wrażenia.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.