Wybierz region

Wybierz miasto

  Konflikt w pomorskiej AWS

  Autor: (bmk)

  2001-01-08, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Ponad trzy godziny debatowali wczoraj liderzy pomorskiej Akcji Wyborczej Solidarność w biurze przewodniczącego Jacka Rybickiego, ale dyskusja nie zakończyła trwającego prawie dwa tygodnie konfliktu pomiędzy liderami ...

  Ponad trzy godziny debatowali wczoraj liderzy pomorskiej Akcji Wyborczej Solidarność w biurze przewodniczącego Jacka Rybickiego, ale dyskusja nie zakończyła trwającego prawie dwa tygodnie konfliktu pomiędzy liderami dwóch partii współtworzących Akcję: SKL i ZChN. Następne spotkanie w najbliższy piątek.

  Ostre konflikty w pomorskiej AWS wywołała postawa radnych ZChN, którzy, mimo dyscypliny, na sesji w grudniu ub. r. uniemożliwili przyjęcie budżetu. I spowodowali przesunięcie głosowania na styczeń. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz ostro skrytykował postawę radnych ZChN nazywając ich "warchołami". Zapowiedział też, iż ZChN nie otrzyma stanowiska wiceprezydenta Gdańska.

  Z kolei prezes pomorskiego ZChN Jacek Kurski, zarzucił prezydentowi Adamowiczowi, że bez uzgodnienia zaproponował UW, która jest w opozycji, funkcję wiceprezydenta Gdańska.

  Oliwy do ognia dolał wywiad Kurskiego dla "Gazety Wyborczej" ( 5 stycznia), w którym powiedział on m.in., że wątpliwości radnych ZChN wzbudziło umieszczenie w budżecie Gdańska dwóch aferalnych spraw: sprzedaż GPEC i dofinansowanie osiedla w Matemblewie.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.