Wybierz region

Wybierz miasto

  Na maturze o honorze

  Autor: (jes.)

  2001-01-15, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  W woj. pomorskim 70 abiturientów z dwóch szkół średnich młodzieżowych i 581 z jedenastu szkół dla dorosłych rozpoczęło wczoraj Maturę 2001. W pierwszym dniu egzaminu maturzyści pisali pracę z j. polskiego.

  W woj. pomorskim 70 abiturientów z dwóch szkół średnich młodzieżowych i 581 z jedenastu szkół dla dorosłych rozpoczęło wczoraj Maturę 2001.

  W pierwszym dniu egzaminu maturzyści pisali pracę z j. polskiego. W ZSZ nr 3 w Gdańsku największym powodzeniem cieszył się temat trzeci: "Od których bohaterów literackich człowiek współczesny może uczyć się honoru?". Wybrała go ponad połowa z 34 zdających. Pozostali pisali temat pierwszy - komentowali słowa A. Camusa: "Świat bez miłości jest martwym światem i zawsze przychodzi godzina, że człowiek zmęczony błaga o twarz jakiejś istoty i o serce olśnione czułością" lub drugi - o motywach batalistycznych w literaturze. Nikt nie zdecydował się na temat czwarty, polegający na analizie fragmentów "Kwiatów polskich" J. Tuwima lub fragmentu prozy T. Konwickiego "Wschody i zachody księżyca".

  Dzisiaj maturzyści napiszą pracę z wybranego przedmiotu.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.