Wybierz region

Wybierz miasto

  Paszporty dla trójmiejskich artystów

  Autor: Tomasz Rozwadowski

  2001-01-10, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Tygodnik "Polityka" przyznał kolejne Paszporty "Polityki" obiecującym polskim artystom. Wśród sześciu tegorocznych laureatów, dwóch pochodzi z Trójmiasta.

  Tygodnik "Polityka" przyznał kolejne Paszporty "Polityki" obiecującym polskim artystom. Wśród sześciu tegorocznych laureatów, dwóch pochodzi z Trójmiasta.

  W kategorii "Plastyka" wygrał malarz Dominik Lejman, absolwent gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych i Royal College of Art w Londynie. W uzasadnieniu jury, czyli dział kulturalny ,Polityki", stwierdza, że wyróżnia go za ,sztukę, która w sposób odkrywczy łączy tradycyjne formy malarstwa ze współczesnymi technikami medialnymi". Faktycznie, Lejmanowi w ostatnich latach udało się stworzyć cykl frapujących kompozycji złożonych z obrazów sztalugowych i projekcji wideo.

  Drugim z wybrzeżowych artystów uhonorowanym ,paszportem" jest Ryszard ,Tymon" Tymański - lider wielu grup ważnych dla rozwoju muzyki improwizowanej w Polsce, m.in. Miłości i Kur.
  "Polityka" doceniła jego ,zmysł improwizacji, udane mariaże z innymi artystami, po których obie strony są zawsze bogatsze".

  Paszporty, przyznawane od ośmiu lat, należą do najbardziej prestiżowych nagród w Polsce. Ich efekt promocyjny jest rzeczywiście silny ze względu na wysoki nakład i prestiż tygodnika. Oprócz prestiżu laureaci otrzymują
  10 tys. zł.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.