Wybierz region

Wybierz miasto

  Polsat wchodzi do młyna

  Autor: (sus)

  2001-01-08, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Przez najbliższe trzy lata wszystkie międzypaństwowe mecze reprezentacji Polski w rugby w roli gospodarzy transmitowane będą w Polsacie. Na mocy stosownej umowy Polski Związek Rugby otrzymał też czas antenowy na reklamy ...

  Przez najbliższe trzy lata wszystkie międzypaństwowe mecze reprezentacji Polski w rugby w roli gospodarzy transmitowane będą w Polsacie. Na mocy stosownej umowy Polski Związek Rugby otrzymał też czas antenowy na reklamy dla sponsorów reprezentacji.

  Tymczasem już dzisiaj wybrzeżowi rugbiści, powołani do kadry narodowej przez trenera Jerzego Jumasa, odbędą pierwszy trening.

  20 lutego cała już reprezentacja odbędzie pierwszy 8-dniowy obóz w Spale. Kolejne zgrupowanie, w takim samym przedziale czasowym, zaplanowano od 17 lutego w Zakopanem. W marcu kadrowicze wyjechaliby do Tunezji albo Maroka na 2-3 mecze kontrolne. Rozgrywki ligowe wznowione zostaną dopiero 25 marca. 17 kwietnia zarezerwowany został termin na mecz towarzyski reprezentacji, ale przeciwnik nie jest jeszcze znany. Na pewno jednak odbędzie się on w Trójmieście.
  5 maja w Sopocie lub Gdyni (lokalizację wskaże Polsat) rozegrany zostanie mecz Polska - Dania w ramach Pucharu FIRA.

  Dwa tygodnie później polscy rugbiści zmierzą się na wyjeździe z Ukrainą. Mecz ten najprawdopodobniej zadecyduje o pierwszym miejscu w grupie.
  Pierwszą część sezonu reprezentacja zakończy bardzo atrakcyjnie. Grzegorz Kacała na pożegnanie swojej zawodowej kariery zamierza zaprosić do Sopotu kilka gwiazd światowego rugby na pokazowy mecz z naszymi kadrowiczami.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.