Wybierz region

Wybierz miasto

  Pomorze będzie współpracować ze Szwecją

  Autor: (bmk)

  2001-01-28, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Kalmar, Kronoberg, Blekinge to trzy szwedzkie województwa z którymi Pomorskie podpisało w sobotę oficjalną umowę o współpracy. Obejmuje ona m.in.: kontakty z administracją, samorządami, wymianę kulturalną, naukową, ...

  Kalmar, Kronoberg, Blekinge to trzy szwedzkie województwa z którymi Pomorskie podpisało w sobotę oficjalną umowę o współpracy.

  Obejmuje ona m.in.: kontakty z administracją, samorządami, wymianę kulturalną, naukową, młodzieży, badania naukowe, gospodarkę, ekologię i turystykę. Sobotnia umowa jest konsekwencją trwającej od 10 lat współpracy województw: gdańskiego z Kalmarem, słupskiego z Kronobergiem i elbląskiego z Blekinge.

  Władze regionu Blekinge reprezentowały panie, co podkreślił Maciej Kobyliński, były wojewoda słupski. - W naszym systemie mamy także panów - zapewniała Marie Sällström, wiceprzewodnicząca zarządu województwa. Wywołało to śmiech zebranych. Podobnie przyjęto stwierdzenie marszałka Zarębskiego: "przeżyliśmy ten najazd szwedzki", które wypowiedział już po oficjalnej uroczystości.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.