Wybierz region

Wybierz miasto

  Rozstrzygające kontrakty

  Autor: (lem)

  2001-01-04, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  W dziewięciu szpitalach w woj. pomorskim (Szpitalu Wojewódzkim, na Polankach, na Zaspie, na Srebrzysku, kolejowym, stoczniowym w Gdańsku, miejskim w Gdyni i Wejherowie oraz psychiatrycznym w Słupsku) pielęgniarki odejdą ...

  W dziewięciu szpitalach w woj. pomorskim (Szpitalu Wojewódzkim, na Polankach, na Zaspie, na Srebrzysku, kolejowym, stoczniowym w Gdańsku, miejskim w Gdyni i Wejherowie oraz psychiatrycznym w Słupsku) pielęgniarki odejdą od łóżek pacjentów, jeżeli dyrektorzy placówek do środy nie wynegocjują odpowiednich kontraktów z kasą chorych. Muszą one zapewniać pielęgniarkom i położnym 300 zł podwyżki brutto.

  Stanowisko takie przekazali szefowie związku pielęgniarek i położnych na środowym spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego, wojewodą, kierownictwem kasy chorych oraz dyrektorami placówek w których odbywają się protesty.
  - Bardzo szanuję pracę pielęgniarek, jednak odejście od łóżek pacjentów uważam za najgorsze rozwiązanie problemu - mówi uczestnicząca w negocjacjach Ewa Sikorska-Trela, posłanka AWS. - Liczę na rozsądek i wstrzymanie się z decyzjami do momentu podpisania ustawy gwarantującej podwyżki.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.