Wybierz region

Wybierz miasto

  Stoczniowiec - Polonia 5:2

  Autor: Adam Suska

  2001-01-05, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Do pierwszego w nowym roku meczu ekstraklasy z Polonią Bytom hokeiści Stoczniowca przystąpili poważnie wzmocnieni. W gdańskiej drużynie zadebiutowało trzech nowych zawodników: bracia Adam i Robert Fraszko oraz czeski ...

  Do pierwszego w nowym roku meczu ekstraklasy z Polonią Bytom hokeiści Stoczniowca przystąpili poważnie wzmocnieni. W gdańskiej drużynie zadebiutowało trzech nowych zawodników: bracia Adam i Robert Fraszko oraz czeski obrońca Robert Machalek.

  Oprócz debiutantów, z prestiżowych względów, na zwycięstwo w tym meczu bardzo liczył też trener Stoczniowca Mieczysław Nahunko, który w przeszłości szkolił także hokeistów Polonii.

  W 13 min przed szansą objęcia prowadzenia stanął gdański napastnik Roman Skutchan. Nie wykorzystał jednak prostopadłego podania od Machalka. W 17 min prezentu od Rimsky'ego nie wykorzystał Wiktor Szaryton, w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać Rufina Włodarczyka.

  Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej tercji. Gospodarze zagrali widowiskowo i co najważniejsze skutecznie. Na pięć goli Stoczniowca goście odpowiedzieli tylko jednym.
  Zadowoleni wysokim prowadzeniem, w trzeciej tercji hokeiści Stoczniowca kontrolowali wynik spotkania.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.