Wybierz region

Wybierz miasto

  UFO - zabójcza pigułka może nadal krążyć

  Autor: (wit)

  2001-01-10, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Zabójcze tabletki UFO, które w samym Gdańsku stały się przyczyną śmierci dwóch osób, mogą nadal krążyć w obiegu narkotykowych dilerów. "Dziennik Bałtycki", 25 października ub.r.

  Zabójcze tabletki UFO, które w samym Gdańsku stały się przyczyną śmierci dwóch osób, mogą nadal krążyć w obiegu narkotykowych dilerów.

  "Dziennik Bałtycki", 25 października ub.r. jako pierwszy pisał o tragicznym działaniu nowych narkotyków niewiadomego pochodzenia. Policja twierdzi, że zlikwidowana w województwie świętokrzyskim fabryka extasy mogła wyprodukować setki tysięcy takich pigułek.

  - Przypuszczamy, że wytwórnia mogła być źródłem zaopatrzenia dla wielu gangów - mówi Paweł Biedziak, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.

  Wojewoda pomorski, Tomasz Sowiński, spotkał się wczoraj z przedstawicielami pomorskich władz i instytucji, mogących przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się śmiercionośnego narkotyku. Polecono również wprowadzenie bezpłatnej, anonimowej linii telefonicznej (0 800 67 77 77), na numer której może zadzwonić każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje o narkotyku. Przy wojewodzie powstał również specjalny zespół koordynujący działania zmierzające do zwalczenia i ograniczenia narkomanii. W sytuacjach zagrożenia będzie on upoważniony do natychmiastowego działania.

  Prokurator Okręgowy w Gdańsku postanowił wszcząć postępowanie wyjaśniające w sprawie śmierci dwóch osób, które zażyły groźny specyfik.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.