Wybierz miasto

Zakończył się Prokom Cup

Autor: (kast)

2001-01-15, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

W hali gdańskiego Wybrzeża odbył się w miniony weekend międzynarodowy halowy turniej piłkarski drużyn rocznika 1986 - Prokom Cup. Główne trofeum przypadło drużynie Stomilu Olsztyn, który w finale pokonał Pogoń Siedlce ...

W hali gdańskiego Wybrzeża odbył się w miniony weekend międzynarodowy halowy turniej piłkarski drużyn rocznika 1986 - Prokom Cup. Główne trofeum przypadło drużynie Stomilu Olsztyn, który w finale pokonał Pogoń Siedlce 2:1.

W stawce szesnastu drużyn startowało pięć z województwa pomorskiego. Najlepiej wypadła Lechia I Gdańsk, która uplasowała się na czwartej pozycji. Lechia II była siódma, Wisła Tczew - ósma, Polonia Gdańsk - dziewiąta, a Arka Gdynia - czternasta. Zdaniem organizatorów, Stomil wygrał zasłużenie.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adrian Świątek (Maczki Poznań). Królem strzelców - Krzysztof Pawlicki (Stomil Olsztyn), zdobywca 7 bramek. Za najlepszego bramkarza uznano Macieja Żentkowskiego (Lechia I Gdańsk). Natomiast najlepszym technikiem wybrano Piotra Starczewskiego (Pogoń Siedlce).