Jantar Ustka - Pomezania Malbork 3:3 (1:2)

(JS)
Pomezania Malbork zremisowała na wyjeździe 3:3 z Jantarem Ustka w meczu inaugurującym nowy sezon IV ligi.

Malborczycy mieli zdecydowaną przewagę w meczu z Jantarem. Goście prowadzili 2:0 po golach Kamila Wróblewskiego i Karola Polusa. W pierwszej połowie gospodarze stworzyli sobie jedną okazję do strzelenia bramki i ją wykorzystali. Po zmianie stron boiska Jantar wyrównał wynik meczu. Gola na 3:2 dla Pomezanii zdobył z rzutu karnego Adam Cicherski.

Ostatnie 20 minut meczu Pomezania grała z przewagą jednego zawodnika, bo bramkarz gospodarzy został ukarany czerwoną kartką, a trener Jantara wykorzystał już limit zmian. W bramce drużyny z Ustki stanął zawodnik z pola i wpuścił tylko gola z rzutu karnego wykonanego przez Adama Cicherskiego. Pomimo wielu okazji podopiecznym trenera Tomasza Mazurka nie udało się zdobyć kolejnych bramek. Z kolei Jantar grając w osłabieniu zdołał po raz drugi doprowadzić do remisu i utrzymał wynik 3:3 do końca spotkania.

Pierwszy mecz przed własną publicznością czwartoligowcy z Malborka zagrają 13 sierpnia (sobota), a ich rywalem będzie zespół Wierzycy Pelplin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16 na boisku przy ul. Toruńskiej.