11 medali pływaków MAL WOPR na zawodach w Toruniu. Kacper najlepszym dziesięciolatkiem

rk
Aż 27 klubów wzięło udział w zawodach "O Błękitną Wstęgę Wisły Junior Cup", które odbyły się w Toruniu. W gronie 205 zawodników startujących nie zabrakło też niezwykle aktywnych w tym sezonie pływaków MAL WOPR Malbork. Poniżej relacja nadesłana przez trenerkę Iwonę Ciecholewską.

Piętnastka najmłodszych malborskich zawodników stawiła się na pływalni w Toruniu, by walczyć o życiówki i medale. Po raz kolejny fantastycznie spisał się najmłodszy z braci Patoka, Kacper, który z każdych zawodów, w których bierze udział, wywozi medalowe zdobycze. Tym razem z dwoma rekordami życiowymi w obu swoich startach wywalczył dwa złote krążki i został w Toruniu najlepszym dziesięciolatkiem.
W jego ślady podążył z sukcesem starszy o dwa lata brat - Dawid, który zdobył złoto w grzbiecie i srebro w kraulu na dystansie 100 m. Zaliczył też dwa nowe rekordy życiowe. Obaj bracia Patoka spisali się w Toruniu fantastycznie. Wierzymy, że kolejny sezon chłopaków potwierdzi tylko ich aspiracje do czołówki pływaków naszego województwa.
Dwa brązowe medale zdobył bardzo wszechstronny pływak młodego pokolenia, Patryk Grapentyn. Zaliczył też przy okazji nowy rekord życiowy na dystansie 50 m stylem motylkowym. Po jednym z kolei brązowym krążku dorzucili do dorobku MAL WOPR: Michalina Zielska z nową życiówką na 100 m stylem dowolnym oraz dziewięcioletnia Hania Rozalewicz, która zajęła najniższy stopień podium na 25 m stylem motylkowym, a także otarła się o podium, plasując się na czwartym miejscu w stylu dowolnym.
Podobnego pecha mieli też Agata Kupińska, Antoni Rozalewicz i Sławomir Szpaczyński, którzy mimo nowych rekordów życiowych musieli zadowolić się najbardziej nielubianym przez sportowców miejscem.
Warto odnotować też, że Toruń będzie mogła zapisać sobie jako miejsce debiutu dwójka zawodników MAL WOPR. Po raz pierwszy dla klubu wystąpili Oliwia Bieniecka i Franciszek Dorobek. Oboje spisali się bardzo dobrze w swoich występach indywidualnych ale, co najważniejsze, wsparli Hanię Rozalewicz i Kacpra Patokę w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym, dzięki czemu wywalczyli pierwsze w swojej przygodzie z pływaniem brązowe medale. Ich starsi koledzy w składzie: Zielska, Kupińska, Grapentyn i Dawid Patoka w takiej samej sztafecie wywalczyli złoto w stylu dowolnym, a w stylu zmiennym- brąz.
Najmłodsi zawodnicy MAL WOPR wywalczyli w Toruniu 4 złote, 1 srebrny i 6 brązowych medali. Dla nich były to ostatnie zawody w tym sezonie. W przyszłym bardzo liczny rocznik 2008 zadebiutuje w Lidze POZP. Wyniki z ostatniego starcia dają wielkie nadzieje na sukcesy malborczyków.