Pierwsze programy emitowane były tylko przez 30 minut tygodniowo, na odbiornikach z ekranem wielkości pocztówki.

23 stycznia 1953 roku ruszyła pierwsza stała transmisja telewizyjna nadawana ze studia przy Ratuszowej 11 w Warszawie. Pierwsze lampowe telewizory charakteryzowała spora waga i jeszcze większe rozmiary, a ich ekrany miały wielkość pocztówki.

Na program drugi telewizji widzowie musieli poczekać aż do 1970 roku, rok później rozpoczęto emisję programu w kolorze. 18 lipca 1969 oddano do użytku centrum przy Woronicza, w którym do dziś mieści się siedziba telewizji. Na pierwszą w Polsce telegazetę widzowie musieli poczekać do 1 stycznia 1989 roku.


Zobaczcie też: Perfumy "Warszawa". Powstał zapach, który ma kojarzyć się z naszym miastem [ZDJĘCIA, WIDEO]


Czytaj także

  Komentarze (5)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Niezależny (gość)

  Przestałem oglądać tą kłamliwą propagandę sukcesu. Szkoda, że nie mamy już TV publicznej tylko partyjną! Nie przypuszczałem, że doczekam takich czasów, ale wszystko się zmienia, więc może jeszcze dożyję?

  anty (gość)

  Wtedy to była komunistyczna telewizja a teraz opanowaai ją pisowska ekstema prawicowa a to jest groźniejsze od komuny.

  telewidz (gość)

  TVP nadaje tylko oczywiście po 64 latach emisji doszła do tego że w jej programach informacyjnych są śladowe ilości prawdy . Brawo Jacek tak trzymać a na pewno będziecie mieli oglądalność.