Akademia Piłkarska Malbork. Punkty młodzieży i zwycięstwo seniorów w B-klasie

RK
Po weekendzie dobre nastroje panują w zespołach Akademii Piłkarskiej Malbork. Drużyny młodzieżowe zdobyły kolejne punkty, wygrali też seniorzy występujący w B-klasie.

W swoim trzecim meczu w sezonie zespół AP Malbork z rocznika 2003 zremisował w niedzielę na wyjeździe z Osiczanką Osice 1:1. Rywal był faworytem, bo zgromadził wcześniej 4 punkty, grając z wymagającymi drużynami Beniaminka 03 Starogard Gd. i Żuław Nowy Dwór Gd. Pierwszy kwadrans należał do gospodarzy, którzy przewagę udokumentowali bramką po błędzie w obronie.

Od tego czasu spotkanie się wyrównało. Po jednej z nielicznych składnych akcji na nierównym boisku Mateusz Barnat przechwycił piłkę w środku pola, zagrał do Jakuba Maślińskiego, ten znalazł podaniem Czesława Raburskiego, który na pełnej szybkości ograł dwóch obrońców i pokonał bramkarza gospodarzy.

Po przerwie malborczycy osiągnęli lekką przewagę, większość czasu przebywali na połowie przeciwnika. Zespół z Osic wyprowadził dwie groźne kontry, ale w bramce w bardzo dobrej dyspozycji był Jakub Wyłupski, który popisał się  wyśmienitymi interwencjami.

AP: Jakub Wyłupski - Łukasz Płachta, Miłosz Pindel, Mateusz Sarnowski, Radosław Pietkiewicz, Igor Bojarczuk, Czesław Raburski, Mateusz Barnat, Jakub Maśliński, Maciej Jachim, Paweł Poniatowski, Daniel Kotecki, Piotr Pilszka, Jakub Ziółkowski, Jakub Rzoska.

Tego samego dnia drużyna juniorów C2 Akademii Piłkarskiej rozegrała mecz z zespołem Olimpii Sztum, gromiąc przeciwnika 9:0. Początek meczu wskazywał na dominację zespołu malborskiego. W pierwszej połowie bramki dla AP zdobyli Kacper Żurawski (2) i Jakub Gordon (2). Na tym się nie skończyło, bo po przerwie kolejne gole strzelili: Maciek Musialski, Dawid Okruciński, Szymon Więckowski, Nikodem Lemański.

AP: Michał Sadowski - Kacper Żurawski, Oskar Temczuk, Szymon Dreszler, Karol Berkowski, Jakub Gordon, Maciej Musialski, Dawid Okruciński, Kacper Wdowiak, Szymon Więckowski, Nikodem Lemański, Beniamin Steiner, Wojciech Konefał.

W pierwszej połowie po starciu z przeciwnikiem kontuzji uległ Wojtek Konefał. Koledzy z drużyny życzą szybkiego powrotu do zdrowia.

W niedzielę grali również seniorzy AP Malbork, którzy w spotkaniu B-klasy pokonali Mewę Gniew 4:1 (0:1). Bramki dla zdobyli: Sebastian Kamiński(2), Filip Skowroński i Tomasz Pietruszyński.
AP: Bartosz Fulara - Krystian Rudnicki, Adam Czerson, Karol Kwiatkowski, Amadeusz Popławski, Wojciech Barnat, Patryk Stasiewski, Filip Skowroński, Tomasz Pietruszyński, Jaku Krysiak, Daniel Słończyński oraz Kamil Pankau, Krystian Badowski, Sebastian Kamiński, Radosław Jaroński.

W tabeli gr. VII B-klasy drużyna AP zajmuje 2 miejsce po 5 kolejkach (13 pkt). Gorszym bilansem bramek ustępuje GDKiS Ostaszewo.