Akademia Piłkarska Malbork. Sparingi seniorów przed wiosną w B-klasie

RK
Do rundy wiosennej na najniższym szczeblu rozgrywek przygotowują się seniorzy Akademii Piłkarskiej Malbork. W pierwszym meczu zremisowali z Nogatem Malbork, także występującym w B-klasie, a teraz czas na mecz z Jurandem Lasowice Wielkie.

Po pierwszej połowie piłkarze Nogatu prowadzili 1:0. - Poruszali się po boisku swobodniej, dłużej utrzymywali się przy piłce, widoczne było ich A-klasowe doświadczenie boiskowe. Z minuty na minutę sparing stawał się jednak bardziej wyrównany. Zarówno jedna, jak i druga drużyna prowadziła akcje zaczepne, oddano kilka fajnych strzałów – relacjonuje Zbigniew Franz z AP Malbork.

W drugiej połowie lekką przewagę osiągnęli zawodnicy AP, czego efektem była wyrównująca bramka Tomasza Piechoty w 82 minucie. - Było to bardzo ciekawe i przydatne spotkanie, tym bardziej, iż pozwoliło przetestować zarówno nowych zawodników, jak i juniorów AP – wyjaśnia Zbigniew Franz.

W kolejnym sparingu AP Malbork spotka się z Jurandem Lasowice Wielkie aspirującym do V ligi. Mecz odbędzie się 1 marca o godz. 16 na boisku ze sztuczną trawą przy ul. Toruńskiej. Kibice mile widziani.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0