Atom Trefl Malbork wygrał swoją grupę w MP. W sobotę mecz z Legionovią Legionowo

W środę (19 kwietnia) w Malborku rozpoczął się turniej finałowy mistrzostw Polski juniorek w siatkówce. Uczestniczą w nich zawodniczki Atomu Trefla Malbork

Aktualizacja, 21 kwietnia

Atom Trefl Malbork wygrał trzeci mecz w fazie grupowej mistrzostw Polski i z pierwszego miejsca awansował do fazy medalowej turnieju. W sobotę siatkarki z Malborka w pojedynku półfinałowym zagrają z Legionovią Legionowo.

Piątkowy mecz pomiędzy Atomem Treflem Malbork i Impelem Wrocław był istotniejszy dla wrocławianek, które musiały wygrać, by mieć szansę na grę o medale. Zawodniczki Impelu walczyły o zwycięstwo zaciekle, zwłaszcza w pierwszym secie, który zakończył się wynikiem... 38:36 dla malborek.
W drugiej partii gospodynie objęły kilkupunktową przewagę i później już kontrolowały przebieg spotkania, wygrywając 25:21.
Trzeci set znów był bardzo wyrównany, ale zakończył się zwycięstwem Atomu Trefla 25:23.

Nagroda da najwszechstronniejszej zawodniczki meczu trafiła do Martyny Łukasik.

Drużyna prowadzona przez trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka z kompletem zwycięstw zajęła pierwsze miejsce w tabeli grupy A, więc w meczu półfinałowym zagra z zespołem, który zajął drugie miejsce w grupie B. To tylko w teorii będzie słabszy rywal, bo na drugiej pozycji uplasowała się Legionovia Legionowo, a więc drużyna wskazywana jako jeden z kandydatów do tytułu mistrzowskiego. To jednak ekipa, którą można pokonać, co pokazał w piątek Pałac Bydgoszcz, wygrywając 3:2 i zajmując pierwsze miejsce w tabeli grupy B.

Legionovia Legionowo to klub, który w ubiegłym roku wygrał młodzieżowe mistrzostwo Polski w kategorii kadetek i juniorek. Dla Atomu Trefla Malbork sobotni mecz (godz. 16) będzie okazją do rewanżu za ubiegłoroczny finał MP, w którym Legionovia pokonała siatkarki z Malborka 3:0.

Zwyciężczynie meczu Atom Trefl - Legionovia zagrają w niedzielnym finale o złoty medal MP, a zespołowi, który przegra, pozostanie walka o brąz.

***

Aktualizacja, 20 kwietnia, godz. 17.05

Siatkarki Atomu Trefla Malbork po dwóch meczach turnieju finałowego MP są już pewne awansu do fazy medalowej. W czwartek w trzech setach pokonały BKS Stal Bielsko-Biała, dając rywalkom ugrać tylko 43 punkty (25:9, 25:18, 25:16).

Tytuł najwszechstronniejszej zawodniczki meczu (MVP) trafił do libero Atomu Trefla Aleksandry Żurawskiej.

W piątek o godz. 16 siatkarki z Malborka zagrają trzeci i ostatni mecz fazy grupowej z Impelem Wrocław. Od wyniku tego spotkania zależeć będzie, z którego miejsca oba zespoły przejdą do dalszej fazy rozgrywek, i z którą drużyną z grupy B się zmierzą.

***

Aktualizacja, 20 kwietnia, godz. 9.34

W czwartek siatkarki Atomu Trefla Malbork zagrają drugi mecz w mistrzostwach Polski juniorek. Zwycięstwo nad Stalą Bielsko-Biała zapewni podopiecznym trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka awans do fazy medalowej turnieju rozgrywanego w Malborku.

Juniorki Atomu Trefla wydają się być faworytkami w spotkaniu z BKS Stal Bielsko-Biała. Przemawia za nimi doświadczenie, gra we własnej hali i dobre nastroje po pierwszej wygranej w turnieju. Rywalki malborek na inaugurację mistrzostw przegrały 0:3 (19:25, 23:25, 25:27) z Impelem Wrocław i teraz muszą wygrać z Atomem Treflem, jeśli marzą o medalu.

Spotkanie rozpocznie się w hali Gimnazjum nr 3 o godz. 16. Mecz będzie można też obejrzeć online - TUTAJ

***
Wcześniej pisaliśmy

Mistrzostwa Polski w siatkówce potrwają do niedzieli. W tym czasie osiem najlepszych kobiecych drużyn w kraju rozegra osiemnaście meczów. Pierwszego dnia w hali Gimnazjum nr 3 Legionovia Legionowo pokonała 3:0 MKS Dąbrowa Górnicza, Pałac Bydgoszcz ograł 3:0 drużynę San Pajda Jarosław.

Atom Trefl Malbork rozpoczął rywalizację w grupie A, pokonując 3:0 (25:22, 25:19, 25:19) Szóstkę Mielec.

- To był bardzo trudny przeciwnik, znamy go z zeszłego roku – mówił nam po meczu Szymon Żołędziewski, trener Atomu Trefla Malbork. - Trochę się męczyliśmy sami ze sobą, ale dziewczyny też świetnie grały, broniły pola. Zawodniczki są mentalnie silne. Jeśli jednej coś się nie udaje, to mamy wsparcie innych. Jest siła w ataku, to jest nasz atut. Przypuszczam, że gdybyśmy mieli walczyć przy jakimś lekkim przebijaniu, to by nas zawodniczki z Mielca wykończyły. Każdy mecz taki będzie. Wydaje się, że z meczu na mecz powinniśmy grać lepiej, bo jeszcze się zgrywamy, ale czy tak będzie, jeszcze się okaże.

MVP spotkania została wybrana przyjmująca Atomu Trefla Monika Fedusio.

Kolejnym rywalem (w piątek o godz. 16) będzie Stal Bielsko-Biała, która w środę przegrała z Impelem Wrocław 0:3.

Pełen terminarz spotkań znajduje się na załączonym zdjęciu. Spotkania można oglądać online - TUTAJ

Atom Trefl Malbork w mistrzostwach Polski gra w składzie: Julia Balewicz, Monika Fedusio, Michalina Sikora, Daria Grochowska, Marta Matejko, Natalia Krupa, Daria Rafalska, Diana Dąbrowska, Natalia Dąbrowska, Martyna Łukasik, Dagmara Dąbrowska, Natalia Lijewska, Urszula Zelman, Agata Michalewicz, Joanna Grzmocińska, Aleksandra Droździak, Aleksandra Żurawska i Julia Michalewicz.