Atom Trefl Malbork z brązowym medalem mistrzostw Polski juniorek!

Atom Trefl Malbork zdobył brązowy medal mistrzostw Polski juniorek w siatkówce! W meczu o trzecie miejsce pokonał 3:0 Szóstkę Mielec.

Aktualizacja, 23 kwietnia

Atom Trefl Malbork w niedzielę po raz drugi w turnieju finałowym MP zmierzył się z Szóstką Mielec. Najpierw stawką było zwycięstwo grupowe (zobacz relację i zdjęcia z meczu - TUTAJ), a za drugim razem walka toczyła się już o miejsce na podium mistrzostw rozgrywanych w Malborku.

Siatkarki po raz drugi pokonały mielczanki w trzech setach. Tym razem w stosunku - 25:17, 25:21 i 25:15.

Najwszechstronniejszą zawodniczką meczu została wybrana Agata Michalewicz z Atomu Trefla. Nagrodę wręczyła jej pochodząca z Malborka była reprezentantka Polski Izabela Bełcik.

W niedzielę w hali Gimnazjum nr 3 odbył się jeszcze jeden mecz - o złoty medal. Legionovia Legionowo pokonała Pałac Bydgoszcz 3:0 i zdobyła tytuł mistrzowski.

Po meczu finałowym odbyła się uroczystość zakończenia mistrzostw Polski. Zdjęcia z ceremonii i dekoracji siatkarek obejrzysz - TUTAJ

Przypomnijmy, że Legionovia Legionowo zagra w finale po pokonaniu Atomu Trefla Malbork w meczu półfinałowym. Zdjęcia z tego spotkania znajdują się w załączonej galerii.

***
Nie udał się siatkarkom z Malborka rewanż za ubiegłoroczny finał mistrzostw Polski juniorek. Drużyna prowadzona przez trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka przegrała wówczas pojedynek o złoty medal w trzech setach. Tym razem miało być inaczej. Kibice mogli się spodziewać, że obie drużyny znów spotkają się w wielkim finale, los jednak zestawił te zespoły już w półfinale turnieju rozgrywanego w Malborku i znów górą okazały się zawodniczki Legionovii. Tym razem wygrały w czterech setach – 25:19, 25:23, 14:25, 25:19.

Tytuł najwszechstronniejszej zawodniczki spotkania trafił do Katarzyny Niderli z Legionovii.

Zawodniczkom Atomu Trefla Malbork został do rozegrania w mistrzostwach jeszcze jeden mecz. W niedzielę zmierzą się w meczu o trzecie miejsce z przegraną drużyną drugiego półfinału: Pałac Bydgoszcz – Szóstka Mielec (w momencie publikacji Pałac prowadził 2:0). Pojedynek, którego stawką jest brązowy medal, rozpocznie się w hali Gimnazjum nr 3 o godz. 10. Dwie godziny później rozpocznie się pojedynek finałowy.