Bieg i marsz z okazji święta lotnictwa w Malborku. Startowałeś? Znajdź się na zdjęciach

Błażej Król z Kębłowa i Patrycja Paczkowska z Serocka wygrali II Bieg z okazji Święta Lotnictwa Polskiego w Malborku. W marszu Nordic Walking najszybsi byli Józef Brzezina z Sochaczewa oraz Ewa Brzezina z tej samej miejscowości.

Ponad 300 biegaczy wzięło udział w drugim już Biegu z okazji Święta Lotnictwa Polskiego. Zawody organizowane przez Jednostkę Wojskową 1128 w Malborku odbywały się na dystansie 10 km. Trasę wiodącą ulicami Malborka pokonało też kilkunastu miłośników marszów Nordic Walking.

Najszybciej na mecie pojawił się Błażej Król z Kłębowa (GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska). 10 km pokonał w 33,36 minuty. Za nim na mecie pojawili się Paweł Tadejewski z Ostródy (34,27 min.) oraz Mariusz Kowalski z Trzciana – reprezentant LKS Zantyr Sztum (35,17 min.).

Wśród pań w kategorii open najszybsza była Patrycja Paczkowska z Serocka (Runners Team Jeżewo). 10-kilometrową trasę pokonała w 43,14 minuty. Na drugim stopniu podium stanęła Agnieszka Stolarów z Grupy Malbork (44,16 min.), a na trzecim Anna Kukuć-Kwapiszewska z Elbląga – reprezentantka Meritum Bank i Partnerzy (45,06 min.).

Taką samą trasę musieli pokonać amatorzy marszów Nordic Walking. Pierwsze miejsce zajął Józef Brzezina z Sochaczewa (ITWL Warszawa), który dystans 10 km pokonał w czasie 1 godziny i 13,41 minut. Drugie miejsce wywalczył Edward Szadurski ze Słupska (1 godz. i 14,28 min.), a trzecie Dariusz Kosicki z Rokietnicy (1 godz. i 15,41 min.).

Znajdź się na mecie:

Wśród pań najszybsza była Ewa Brzezina z Sochaczewa (chodzezkijkami.pl) z czasem 1 godz. i 17,23 min. Drugie miejsce wywalczyła Saturnina Wilkołek-Szudarska ze Słupska (1 godzina i 20,08 min.), a trzecie Bożena Kopczyk z Malborka (Pochodzezmalborka) – 1 godz. i 20,50 min.

W zawodach wzięli udział także Francuzi – żołnierze i personel kontyngentu, który przez kilka miesięcy stacjonował na terenie 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku.

Zanim zawodnicy wyruszyli na trasę, wzięli udział w rozgrzewce poprowadzonej przez Iwonę Wądołowską z Malborka.