(© Fot. www.tos.art.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W czwartek (7 sierpnia) w zamkowym Karwanie zaśpiewa Claret Gospel Choir, zespół z Wybrzeża Kości Słoniowej - informuje Muzeum Zamkowe w Malborku.

Koncert zespołu Claret Gospel Choir rozpocznie się w czwartek (7 sierpnia) o godz. 18 w przyziemiu Karwanu. Występ grupy jest częścią XVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel Gniew 2014. Wstęp na koncert jest wolny.Informacja Muzeum Zamkowego w Malborku:
Zespół Claret Gospel powstał w 2002 r. Od początku swego istnienia związany jest z Kościołem na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie na co dzień stanowi grupę liturgiczną. Jego głównym celem jest prowadzenie modlitwy uwielbienia poprzez muzykę i dzielenie się słowem Bożym podczas koncertów, spotkań modlitewnych, czuwań, nabożeństw. Nazwa zespołu wskazuje na muzyczne fascynacje artystów. Bliska jest im "czarna" muzyka gospel, ale nie jest im obca także muzyka klasyczna. W swoim repertuarze mają między innymi takie utwory jak: Nabucco G. Verdiego czy Alleluja G.F. Haendla.

W repertuarze zespołu dominuje muzyka gospel, którą śpiewają z największą radością i przekonaniem. Jest to pierwsza prawdziwa grupa gospelowska na Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie raczej dominuje styl reggae. Artyści śpiewają w języku francuskim, angielskim, polskim, łacińskim oraz w językach lokalnych Wybrzeża Kości Słoniowej, Ghany, Mali, Burkina Faso i Liberii. Towarzyszą im afrykańskie instrumenty: kalebasty, grzechotki, tam-tamy, balafony, itp.

Ktoś powiedział, że najbardziej oryginalni są wtedy, kiedy tańczą. Trudno jest opisać ich tańczących, po prostu trzeba to zobaczyć. Prezentują tańce z 5 krajów i kilkudziesięciu grup etnicznych. Występują w oryginalnych strojach, makijażach i fryzurach afrykańskich.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!