Cztery złote medale pływaków Delfina Malbork na Bałtyckich Nadziejach Olimpijskich w Gdańsku

rk
Pływacy MKS Delfin Malbork z powodzeniem startowali na zawodach Bałtyckiego Nadzieje Olimpijskie w Gdańsku. Zdobyli 7 medali, w tym cztery złote.

W pierwszym bloku gdańskiej imprezy rywalizowali najmłodsi zawodnicy w wieku 8-9 lat. Nadia Szczepańska, Dominik Rzepka i Filip Dylert z Delfina debiutowali na zawodach pływackich. Nadia zajęła 34 miejsca na 25 metrów stylem dowolnym oraz 25 m grzbietowym. Filip bardzo dobrze spisał się na 25 m dowolnym, zajmując 6 miejsce, a na 25 m na plecach uplasował się na 18 pozycji. Wyniki Dominiki to 26 lokata na 50 m stylem dowolnym i 22 lokata na 50 m stylem grzbietowym.

Wśród najmłodszych Delfina reprezentowała także Zosia Vogelsinger, która w Bałtyckich Nadziejach Olimpijskich startowała już w zeszłym roku. Tym razem zajęła 11 miejsce na 50 m stylem dowolnym i 12 miejsce na 50 m stylem grzbietowym.

- Bardzo cieszy nas start naszych najmłodszych pływaków i fakt, że każdy z nich mimo stresu poradził sobie z emocjami, popłynął poprawnie technicznie, a po zawodach uśmiech nie schodził im z twarzy – komentuje Tomasz Rażewski, prezes MKS Delfin.

W drugim bloku zawodów startowali zawodnicy w wieku 10-13 lat, już bardziej doświadczeni, więc trenerzy malborskiego klubu mieli podstawy, by liczyć na medale. I słusznie. Szans rywalkom kolejny raz nie dała Wiktoria Grabara, która rządzi w kategorii dwunastolatek. Zwyciężyła na 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym.

13-letnia Klaudia Wolanin na 50 m stylem dowolnym zdobyła brązowy medal z rekordem życiowym i zbliża się do „złamania” bariery 30 sekund; na 100 m stylem dowolnym była piąta. W Gdańsku startowała też Zuzia Wolanin, dla której były to drugie zawody pływackie, a ukończyła je z 8 miejscem na 50 m stylem dowolnym i 10 lokatą na 100 m stylem grzbietowym.

Wszyscy chłopcy z Delfina stanęli na podium. 10-letni Mateusz Lauryn zwyciężył na 100 m stylem zmiennym; zdobył też brązowy medal na 50 m stylem dowolnym. 11-letni Igor Jastrzębski do domu wrócił ze srebrem na 100 m stylem grzbietowym oraz uplasował się na 7 pozycji na 50 m stylem dowolnym. Najstarszy z chłopców, 13-letni Jan Rażewski rewelacyjnie spisał się w wyścigu na 50 m stylem dowolnym - w czasie nowego rekordu życiowego 29,81 sekundy stanął na najwyższym stopniu podium. Natomiast na 100 m stylem dowolnym musiał zadowolić się 4 miejscem, które w tym roku go „prześladuje”.

- Zawody były dla nas bardzo udane pod względem sportowym. Prawie każdy z naszych zawodników w starszych kategoriach stanął na podium, zdobyli nowe doświadczenie oraz pojawiły się rekordy życiowe. Cieszy również fakt, że żaden z naszych pływaków nie otrzymał dyskwalifikacji, czyli swoje wyścigi popłynęli poprawnie technicznie – podsumowuje Tomasz Rażewski.