Depeche Mode wystąpił w niedzielę, 11 lutego 2018 roku w trójmiejskiej Ergo Arenie w ramach minitrasy Global Spirit. Zespół promuje wydany w 2017 roku album pt. "Spirit". "Gdańsk, you are the best" – krzyczał ze sceny David Gahan, zachwycony gorącym przyjęciem trójmiejskiej publiczności.

Legendarny brytyjski zespół po raz pierwszy zawitał do Trójmiasta. Publiczność nie zawiodła i zapełniła niemal całą Ergo Arenę. Bilety z puli za 249 zł skończyły się już jakiś czas temu. Najbardziej oddani fani mogli kupić te droższe za ok. 800 zł.

Było warto, ponieważ panowie z Depeche Mode dawali z siebie na scenie wszystko. 56-letni Dave Gahan z energią tańczył i zachęcał do wspólnego śpiewania. "Męczy się, ale daje radę" – przyznawali niektórzy fani.

Największe ciarki na plecach wywoływały utwory z doskonałego albumu "Ultra", m.in. "Useless", "Barrel of a Gun" i "It's No Good". Z kolei "Everything Counts" zostało wyśpiewane i wyklaskane przez zespół i kilkanaście tysięcy osób zgromadzonych w Ergo Arenie.
Na deser usłyszeliśmy "Personal Jesus", co nie było zaskoczeniem dla zagorzałych "depeszowców".

Jak support przed koncertem Depeche Mode zaprezentowała się grupa Black Line - projekt z gatunku IDM z Los Angeles.

Organizacyjnie koncert przebiegł bez zakłóceń, choć wiele osób narzekało, że opłata za szatnię (5 zł) to już przesada i powinna być wliczona w cenę biletu.

Kto nie załapał się na koncert w Ergo Arenie, może nadrobić zaległości latem tego roku. Już niebawem, bo 5 lipca DM ponownie zagości w Trójmieście i zagra podczas Opene'er Festival w Gdyni.

A Wam jak się podobało? Czekamy na Wasze komentarze, zdjęcia z koncertu pod adresem internet@dziennikbaltycki.pl!


Zobaczcie nasz ostatni program muzyczny:
MUZOtok: Wojciech Hoffmann "Turbo", Sławomir Papis "Internal Quiet"


Koncerty

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

tutam (gość)

Pamiętam, że już w 1988 roku chodziły plotki, że zespół może wystąpić w Gdańsku. Tymczasem przez całe lata 90-te nie zawitali do Polski. Dobrze, że teraz te zaległości są odrabiane, szkoda natomiast że to już nie ten zespół co 30 lat temu.

Jakub (gość)

Tak czy siak koncert był rewelacyjny, mi się bardzo podobał nie oczekujcie nie wiadomo czego to są już starsi panowie przed 60! Jak dla mnie bomba, rewelacja!

Kuba (gość) (Ja)

Nie poszedłbyś bo bi;et rozeszły się w jeden dzień w czerwcu ubiegłego roku :) a afisze wisiały tylko trzeba się rozglądać dookoła siebie :)

ewaa (gość)

Tak, 5 lipca to już niebawem :-)))))))))) A co do "the best" to przedwczoraj Kraków ponoć był najlepszy. Te same słowa...