(© Fot. Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do programu Oblężenia Malborka wrócą nocne inscenizacje historyczne na wałach von Plauena, które po raz ostatni bawiły turystów w 2012 r.

Nocne widowiska Oblężenia Malborka, oglądane z trybuny przy ul. Parkowej, były główną atrakcją imprezy do 2012 roku. Przez dwa kolejne lata ograniczono się do mniejszych inscenizacji w fosie zamku. W ubiegłym roku inscenizacji po raz pierwszy nie było. Choć głównym organizatorem wydarzenia jest Muzeum Zamkowe, to krytyka spadła przede wszystkim na władze miasta.

Burmistrz Marek Charzewski bezpośrednio po zakończeniu ubiegłorocznej imprezy zapowiedział rozmowy z muzeum na temat przywrócenia inscenizacji. I wiele wskazuje na to, że po kilku miesiącach zakończą się one porozumieniem i powrotem historycznych inscenizacji na wały von Plauena.

Jak się dowiedzieliśmy, wypracowano umowę, na podstawie której samorząd wziąłby na swoje barki organizację inscenizacji. Umowa została już podpisana przez burmistrza Malborka. Dyrektor muzeum wstrzymał się ze złożeniem podpisu do czasu zakończenia rozmów z firmą zainteresowaną sponsoringiem. Ma to nastąpić w ciągu tygodnia.

- Myślę, że na początku lutego zapadnie ostateczna decyzja w sprawie udziału firmy w oblężeniu - mówi Rafał Mańkus, wicedyrektor muzeum ds. administracji i marketingu.


O Oblężeniu Malborka, a także o tym, jakie jeszcze imprezy odbędą się w Malborku w 2016 roku, dowiesz się z piątkowego (29 stycznia), papierowego wydania "Dziennika Malborskiego".

Czytaj także

  Komentarze (7)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  O mój losie (gość)

  lipiec 2011 (za Dziennikiem Bałtyckim): "Muzeum Zamkowe w Malborku ma nowego wicedyrektora do spraw administracji i marketingu. Stanowisko to objął gdańszczanin Rafał Mańkus. Nowy wicedyrektor ma 36 lat i ostatnio był dyrektorem biura pomorskiego posła Platformy Obywatelskiej, Pawła Orłowskiego." Owszem, że powołany został przez dyrektora - ale przyjechał z "nadania" ;-)

  Gniewko (gość) (lola)

  Teraz widac komu zależy bardziej na powrocie inscenizacji czyli Miastu. Zamek jedzie dalej na wstecznym. Przeciez to im powinno zależeć by przyciągnąć jak najwiecej turystów.

  Zdzwiony nadal (gość) (123)

  Gratuluje takiej wiedzy! A czy to cos Ci mowi? http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/424397,malbork-rafal-mankus-nowym-wicedyrektorem-muzeum-zamkowego,id,t.html