Do trzech razy sztuka w I lidze. Polski Cukier Pomezania pokonała Nielbę [ZDJĘCIA]

W swoim trzecim meczu w rundzie rewanżowej grupy A I ligi Polski Cukier Pomezania wreszcie sięgnęła po punkty. Malborczycy pokonali na swoim parkiecie 31:23 (17:16) Nielbę Wągrowiec.

Po porażkach z Warmią Traveland Olsztyn i Realem Astromalem Leszno podopieczni trenera Igora Stankiewicza koniecznie chcieli w końcu wygrać. I to było widać od pierwszych minut sobotniego spotkania w hali Gimnazjum nr 3 w Malborku, które można nazwać koncertową grą gospodarzy. Zaczęli od prowadzenia po rzucie Szymona Nowalińskiego, w 5 minucie prowadzili już 5:1, a w 11 minucie - 10:4.

Kilka strat i momentów rozluźnienia w obronie ze strony malborskich szczypiornistów spowodowało jednak, że mecz się wyrównał. Do końca pierwszej połowy goście odpowiadali trafieniem na bramkę Polskiego Cukru Pomezanii i do szatni miejscowi zeszli z nikłą zaliczką - 17:16.

Po przerwie Nielba wyrównała, ale szybko z karnego odpowiedział Michał Gryz, najskuteczniejszy w malborskim zespole. Do 42 minuty gra toczyła się na zasadzie bramka za bramkę i właśnie wtedy, przy stanie 20:20, w lepszej sytuacji znaleźli się przyjezdni, bo na ławkę kar powędrował Gryz. Co ciekawe, jednak to malborczycy lepiej wykorzystali ten okres, w osłabieniu zdobywając dwie bramki i nie tracąc żadnej. Dwukrotnie bramkarza gości pokonał Kamil Dukszto. Ten sam zawodnik trafił na 23:20, kiedy to z kolei malborczycy grali w przewadze po karze dla szczypiornisty Nielby.

Gospodarzom udało się wypracować pięciobramkową przewagę do 48 minuty (25:20), ale wtedy po czerwonej kartce Pomezania straciła Kamila Duksztę, jednego z kluczowych zawodników. Na dodatek minutę później z parkietu musiał zejść Tomasz Maluchnik, którzy też rozgrywał dobre zawody. Ucierpiał po rzucie rywala, zderzając się z nim głową.

Pomimo tych osłabień szczypiorniści Pomezanii pokazali charakter w końcówce spotkania, dobrze bronił Radosław Kądziela i zwycięstwo 31:23 nad sąsiadem w tabeli stało się faktem.

Polski Cukier Pomezania: Radosław Kądziela, Marcin Kochański, Grzegorz Sibiga - Michał Gryz 8, Kamil Dukszto 6, Leszek Michałów 4, Tomasz Maluchnik 4, Szymon Nowaliński 2, Damian Spychalski 2, Marek Boneczko 2, Dmytro Bruy 1, Maciej Dawidowski 1, Łukasz Cieślak 1, Marek Baraniak. Rzuty karne: 2/3. Kary: 8 minut.