Druga "Parkowa 5 z Grupą Malbork" [ZDJĘCIA cz. 1]. Pobiegli na 10 km i maszerowali na 6 km

Ponad 250 zawodników wzięło udział w drugiej edycji "Parkowej 5 z Grupą Malbork" zorganizowanej przez Klub Biegacza Grupa Malbork. Liczyła się nie tylko rywalizacja, ale też integracja. Impreza, w której wzięły udział całe rodziny, miała charakter sportowego pikniku.

Biegacze mieli do pokonania dwie pętle o łącznej długości 10 km na trasie poprowadzonej po Parku Miejskim. 35 minut i 14 sekund potrzebował Daniel Taras z Malborka, by zwyciężyć w 2. "Parkowej 5 z Grupą Malbork". O ponad minutę wyprzedził drugiego na mecie Pawła Wardzińskiego z Braniewa (36,22 minuty). Trzecie miejsce zajął Adam Serocki z Elbląga (37,07).

W pierwszej "10" spośród mieszkańców powiatu malborskiego znaleźli się: 4. Marcin Tur z Malborka - 37,14; 6. Paweł Dziwosz z Malborka - 38,53; 7. Andrzej Potoczek z Lichnów - 39,02

Na 11 miejscu na mecie zameldowała się najlepsza z kobiet - Barbara Łącka z Chojnic (40,49). Drugie miejsce wśród pań zajęła elblążanka Anna Koziarska (44,35), a trzecie - Agnieszka Stolarów z Malborka (47,14). W pierwszej "10" kobiet spośród mieszkanek powiatu malborskiego znalazły się jeszcze: 5. Dorota Molasy z Malborka - 49,53; 9. Beata Barcikowska-Kmieć z Malborka - 53,18.

W biegu zostało sklasyfikowanych 185 zawodników.

W niedzielnej imprezie wystartowało też 78 maszerów, którzy mieli do pokonania jedną pętlę o długości 6 km. Najszybciej zrobił to Zbigniew Gwizdała z miejscowości Gołąbek - w czasie 34,10 minuty. Czwarte miejsce zajął malborczyk Maciej Wiśniewski - 36,02.

Wśród pań zwyciężyła Anna Szarszunowicz z Pasłęka - 39,35. W pierwszej "10" kobiet znalazły się dwie mieszkanki Malborka: 5. Monika Stępień-Dylert - 44,31; 8. Monika Kosianowska - 44,55.

Przed biegiem głównym i marszem nordic walking odbyły się biegi dzieci i młodzieży, a po głównej rywalizacji był czas na rozmowy o sporcie, bieganiu i nie tylko. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Zobacz: Start 2. "Parkowej 5 z Grupą Malbork"