Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W czwartek (26 kwietnia) zapraszamy mieszkańców na doroczną akcję ekologiczną "Dziennika Bałtyckiego". Tym razem będziemy w Malborku i Nowym Stawie.

W Malborku czekamy w godz. 9-12 na parkingu przy hali namiotowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Mickiewicza. Po drzewka na nasze stoisko przyjdą na pewno dzieci z Przedszkola nr 5 w Malborku, które obchodzą właśnie Tydzień Ekologiczny i na czwartek zaplanowany został ekologiczny marsz. Maluchy podczas naszej akcji spotkają się z leśniczym i dowiedzą się dużo o drzewach i roślinach, zabiorą też sadzonki do swojej placówki, gdzie wspólnie z nauczycielkami zasadzą je, a później będą się o nie troszczyć.

Po południu przeniesiemy się z akcją na rynek Kościuszki w Nowym Stawie, gdzie będziemy od godz. 14 do 17. Tu również towarzyszyć będą nam leśnicy, którzy chętnie opowiedzą dzieciom o lesie.

W obu miastach rozdamy jednoroczne sosny, 3-4-letnie świerki (30-40 cm) oraz kaliny - podarowane przez Lasy Państwowe. Dodatkowo w Nowym Stawie będą też kwiaty rabatowe i balkonowe fundowane przez Urząd Miejski.

1 drzewko można otrzymać za 5 kg makulatury i dołączony do niej kupon z "Dziennika Bałtyckiego". Kupon można jeszcze zdobyć, kupując środowe i czwartkowe wydanie gazety. Jutro gazety z kuponami będą też do nabycia na naszym stoisku w miejscach akcji. Zapraszamy.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!