(© mat. ilustracyjny CBŚP)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sześciu zatrzymanych - to finał sprawy prowadzonej przez policjantów z gdańskiego CBŚP. Funkcjonariusze wpadli na trop szajki zajmującej się wyłudzeniami kredytów. Przestępcy działali w województwie pomorskim od kilku lat. Mogli wyłudzić nawet 20 mln zł.

- Oszuści wyszukiwali i pozyskiwali do współpracy osoby, które posiadały pozytywną historię kredytową. Jeżeli zwerbowany wspólnik odmawiał dobrowolnej współpracy, przestępcy "dyscyplinowali" go groźbą lub bili. Tak przygotowana osoba występowała o kredyt do instytucji finansowej lub banku. Po otrzymaniu pieniędzy przejmowali je członkowie grupy, a "słup" dostawał w ramach prowizji jej niewielką część - informuje kom. Agnieszka Hamelusz z Centralnego Biura Śledczego w Warszawie. - Aby zapewnić sobie wysoką skuteczność działania, przestępcy zaangażowali w proceder pracowników banków i instytucji finansowych zajmujących się udzieleniem pożyczek - dodaje.

Prokurator Okręgowy w Gdańsku przedstawił już przestępcom zarzuty związane z licznymi oszustwami i wyłudzeniami. Teraz grozi im 8 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Gdańsku tymczasowo aresztował 4 członków szajki.

Czytaj także

  Komentarze (10)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Olo (gość) (Prawdziwy Polak)

  Księdza w Lotosie i Lasach Państwowych, Misiewicza zamiast Saryusza, podwyżki ministrów, premie dla marszałków i ministrów, a świat dołącza nas do sympatycznego Łukaszenki oraz innych swirow. Ważne, ze suweren wierzy, ze wstalismy z kolan.

  prawdziwek (gość)

  Jeszcze prawdziwszy niż Tusek i jego oficer prowadzący z Bundesnachrichtendienst, cieć Graś? A to możliwe?

  samo zycie (gość)

  czytajac artykul, wykleci wszyscy Pomorzanie wiedza , ze miasto Tczew wyklete jest, to dawni mieszkancy z Hamburga, Kiel, Berlina , dzieki Samborowi II , ktory promowal Wybrzeze i sciagnal bogatych wyksztalconych ludzi do miasta Tczew i istnieje do dzis ten region Tczew, Gdansk Sopot , Gdynia Wejherowo stare majtki Chalupy , goly Hel