18+

Dziewczyny Orła awansowały do finału MP!

(JS)
Młodziczki UKS Orzeł Malbork wywalczyły awans do finału mistrzostw Polski w siatkówce. Stało się to po wygraniu dwóch pierwszych meczów turnieju półfinałowego MP, który w sobotę i niedzielę odbywał się w Malborku. W niedzielę dziewczyny Orła mogły przegrać swój mecz, ale nie odpuściły, wygrały i zajęły pierwsze miejsce w tabeli.

Niezwykle dramatyczny przebieg miało pierwsze spotkanie Orła Malbork w turnieju półfinałowym MP. Dość nieoczekiwanie młode siatkarki z Malborka przegrały pierwszego seta z Legionovią Legionowo 23:25 i aby myśleć o zwycięstwie w całym meczu, musiały wygrać dwie kolejne partie.

Podopieczne trenera Szymona Żołędziewskiego w drugim secie nie dały rywalkom żadnych szans. Gładkie zwycięstwo 25:5 pozwalało z optymizmem patrzeć na decydujący o losach spotkaniach trzeci set. Jak się później okazało, łatwo wcale nie było. Wynik spotkania zmieniał się raz na korzyść gospodyń, a raz na korzyść zawodniczek z Legionowa. Zespół gości miał już w trzecim secie piłkę meczową przy stanie 15:14, ale siatkarki Orła najpierw wybroniły się z trudnej sytuacji, by następnie wygrać dwie kolejne piłki, a w konsekwencji cały mecz.

Obejrzyj decydujący fragment meczu Orła z Legionovią:

W drugim sobotnim meczu Orzeł pokonał 2:0 (25:11, 25:11) SKS Szóstka TPS Biała Podlaska. Siatkarki z Malborka plasują się obecnie na drugim miejscu w tabeli, bo lepszy bilans setów ma zespół UMKS Poprad Stary Sącz (2:0 z Szóstką i 2:0 z Legionovią). Dwa zwycięstwa dały siatkarkom Orła awans do grona najlepszych ośmiu polskich drużyn młodego pokolenia.

W pierwszym z niedzielnych pojedynków Szóstka przegrała z Legionovią 0:2 (18:25, 19:25). W ostatnim meczu zmierzyły się o 1 miejsce dwa zespoły, które już zapewniły sobie awans do finału MP. Malborskie dziewczęta w pierwszym, bardzo zaciętym secie uległy Popradowi 23:25, ale potem było już tylko lepiej. Podopieczne Szymona Żołędziewskiego wygrały pierwszego seta 25:18, a tie-break rozstrzygnęły na swoją korzyść bardzo pewnie, bo w stosunku 15:9.

Kadra Orła:Daria Dąbrowska, Monika Zachaczewska, Klaudia Kulig, Angelika Niwińska, Katarzyna Kuleta, Paulina Rekowska, Dominika Mikołajewska, Dagmara Dąbrowska, Klaudia Kostkowska, Agata Michalewicz, Aleksandra Żurawska.