Sparing Pomezanii z Koralem Dębnica. Goście lepsi na sztucznej murawie

(RK)
Od porażki z Koralem Dębnica (III liga) piłkarze IV-ligowej Pomezanii Malbork rozpoczęli cykl zimowych sparingów. Trener Tomasz Mazurek ma jeszcze w planie 9 meczów kontrolnych.

Sparing Pomezanii z Koralem Dębnica rozpoczął się w południe na sztucznym boisku przy ulicy Toruńskiej. Chwilę wcześniej gdańska Lechia z ekstraklasy pokonała na tej murawie 2:0 I-ligową Olimpię Grudziądz. Czwartoligowcy z Malborka sympatyzujący z drużyną z Trójmiasta nie poszli w jej ślady.

Pomezania już do przerwy przegrywała z Koralem 0:4. W drugiej połowie gra poprawiła się na tyle, że malborczycy zdobyli 2 bramki (Krawczyk, Łaskarzewski), kolejną podarował im zawodnik gości. Trzecioligowcy trafili też raz do bramki gospodarzy i ostatecznie sparing zakończył się porażką Pomezanii 3:5.

Przed piłkarzami Tomasza Mazurka jeszcze 9 meczów kontrolnych: 28 stycznia o godz. 12 z Gryfem Tczew (III liga), 4 lutego o godz. 12 z Concordią Elbląg (III liga), 11 lutego o godz. 18 z Cartusią Kartuzy (III liga), 15 lutego o 19.00 z Olimpią 2004 Elbląg (III liga), 18 lutego o 12.00 z Wierzycą Pelplin (IV liga), 22 lutego o 18.00 z Czarnymi Przemysław (V liga), 25 lutego o 12.00 z Lechią II Gdańsk (III liga), 29 lutego o 18.00 z Zawiszą Czarne Dolne (V liga) i 3 marca o 12.00 z GKS Kolbudy (V liga).