Sparingi Pomezanii: wysoka porażka z trzecioligową Lechią II Gdańsk

(RK)
Malborska Pomezania przegrała sobotni sparing z Lechią II Gdańsk 0:5.

Był to siódmy sparing czwartoligowej Pomezanii w okresie przygotowawczym. Szkoleniowcy powiadają, że wyniki meczów kontrolnych mają drugorzędne znaczenie, niemniej przed sobotnim spotkaniem malborczycy przegrali 5 razy, a tylko raz wygrali - w minioną środę z Czarnymi Przemysław 2:1.

W sobotę (25 lutego) o godz. 12 Pomezania zagrała na sztucznej murawie przy Toruńskiej z III-ligowymi rezerwami Lechii. W pierwszej połowie gra gospodarzy wyglądała jeszcze całkiem dobrze i przegrali ją 0:1. Po przerwie jednak gdańszczanie z łatwością dochodzili do pozycji strzeleckich, zdobyli kolejne 4 bramki i wygrali sparing 5:0.

W malborskiej bramce ponownie wystąpił Karol Sobczak, wychowanek Bałtyku Gdynia, a ostatnio występujący m.in. w V-ligowym Orle Choczewo.

Skład Pomezanii (za www.pomezania.pl): Skopiak (46 Sobczak) - Cicherski, Ratajczyk (65 Kielar), Owsianik (70 Gębicki), Maciej Rychlik (46 Tryba), Marcin Rychlik (65 Borowiecki), Gdela (55 Wróblewski), Wilk (88 Geisler), Dryjas (46 Krawczyk), Wacławski (70 Kobyliński, 88 Zawadziński), Piechota (75 Kolor).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0