Malbork: Laureaci olimpiad, konkursów i zawodów odebrali nagrody od burmistrza

Zdolni uczniowie z malborskich szkół podległych samorządowi miejskiemu odebrali w środę (13 czerwca) nagrody w Urzędzie Miasta. Zostali docenieni za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych odniesione na szczeblu wojewódzkim.

1/21
Fot. Piotr Jankowski
Spotkanie odbyło się w sali posiedzeń Urzędu Miasta Malborka. W magistracie zjawiło się 59 finalistów i laureatów wojewódzkich olimpiad i konkursów przedmiotowych, ich nauczyciele i rodzice. Nagrody wręczał im Jerzy Skonieczny, zastępca burmistrza Malborka. Gratulacje składała również Jolanta Leszczyńska, naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu UM. Przed wręczeniem nagród dla swoich kolegów z podstawówek i gimnazjów wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Malborku.

MALBORSCY LAUREACI W ROKU SZKOLNYM 2011/2012
Szkoła Podstawowa nr 2
Maja Cierpiałowska, kl. III: V Pomorski Kuratoryjny Konkurs Ortograficzny (nauczyciel prowadzący: Adela Semeniuk); Bartosz Bohatyrewicz, kl. IV – Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z ortografią na co dzień” (Barbara Pietkiewicz); Michał Bożek, kl. IV - „Z ortografią na co dzień” (B. Pietkiewicz); Paweł Robaczek, kl. VI – Wojewódzki Konkurs Interdysycplinarny „Matematyka z przyrodą” (Beata Kownacka, Jolanta Olszewska); Filip Tkaczyk, kl. III - „Z ortografią na co dzień” (A. Semeniuk).

SP 3
Jakub Czarnecki, kl. VI - „Matematyka z przyrodą” (Aneta Grabowska, Barbara Maleńczyk); Maciej Florczyk, kl. IV – I Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Mistrzowie rachunków” (A. Grabowska, B. Maleńczyk); Zuzanna Małyj, kl. III – Wojewódzki Konkurs Matematyczny „I Ty możesz zostać Pitagorasem” (Elżbieta Krawczyk).
∨ Czytaj dalej



SP 5
Julia Grzmil, Katarzyna Jędrzejewska, Filip Lampkowski, wszyscy z kl. VI - Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny „Matematyka z przyrodą” (Julię przygotowały Mariola Kulpa i Ewa Trębas, a Kasię i Filipa – Iwona Socha oraz Bożena Likierska); Kacper Nagrodzki, kl. VI – Wojewódzki Konkurs Biblijny (Alicja Jaszkowska); Szymon Rutkowski, kl. V – Wojewódzki Konkurs Biblijny (Krzysztof Łaszuk).

SP 6
Mikołaj Dębicki, kl. VI: laureat Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego (Mariusz Dudek), finalista Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego „Język polski z historią” (Joanna Mytnik, Małgorzata Daniluk) oraz konkursu „Matematyka z przyrodą” (Ewa Turowska, Janina Jastrzębska); Katarzyna Rumińska, kl. V - „Matematyka z przyrodą (E. Turowska, J. Jastrzębska).

SP 9
Anna Iwanowska, kl. VI – Wojewódzki Konkurs Biblijny (Bożena Chmielnicka); Nataniel Plichta, kl. VI - „Matematyka z przyrodą” (Wanda Bebel, Ewa Lemańczyk); Konstanty Zdunek, kl. V - „Matematyka z przyrodą” (Marta Gorczyńska, Bożena Rażewska).

Gimnazjum nr 1
Zuzanna Frączek, kl. III: Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego – laureatka (Marzena Żołądecka), Wojewódzki Konkurs z Chemii – laureatka (Krystyna Dudenko); Pola Budzyńska, kl. III: chemia – laureatka (K. Dudenko), Wojewódzki Konkurs z Geografii (Jadwiga Rakoca), Wojewódzko-Metropolitalny Konkurs Biblijny (Teresa Bukalska); Kacper Szymula, kl. III: Wojewódzki Konkurs z Matematyki – laureat (Maria Imiołczyk), chemia (Krystyna Dudenko), Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego (Tomasz Zych); Olga Jastrzębska, kl. III – chemia (K. Dudenko); Ada Molenda, kl. III – konkurs religijny (T. Bukalska); Mikołaj Barcikowski, kl. II – fizyka (Piotr Zimbał); Łukasz Kordowski, kl. III – Wojewódzki Konkurs z Historii (Ewa Milanowska); Urszula Wasielewska, kl. I – religia (Piotr Poznański).
Drużyna: Kacper Szymula, Maciej Bejm, Mateusz Grabowski, Bartosz Plasun, Maciej Polkowski, Piotr Marszałek, Maciej Szymula, Łukasz Woś – IV miejsce w finale wojewódzkim XIII Gimnazjady w Piłce Siatkowej Chłopców (trener: Iwona Ciecholewska).

Gimnazjum nr 2

Patrycja Kozłowska, kl. III – geografia (Regina Konarzewska).

Gimnazjum nr 3
Mikołaj Dominiecki, kl. III – chemia – laureat (Anna Szynaka); Rafał Despot-Mładanowicz, kl. III: język angielski (Jadwiga Dyl), chemia – laureat (A. Szynaka); Piotr Ratusznik, kl. III: historia – laureat (Iwona Krauze), angielski (J. Dyl); Paweł Łabowicz, kl. III – biologia – laureat (Joanna Rybaczyk); Agnieszka Homa, kl. III – historia (Dorota Korenkiewicz); Mateusz Józefiak, kl. III: historia (I. Krauze), geografia (Bożena Sobuń), fizyka (Janusz Szumała); Katarzyna Krauze, kl. III – angielski (J. Dyl); Maksymilian Markiewicz, kl. III – geografia (B. Sobuń); Aleksandra Murawska, kl. III – chemia (A. Szynaka); Robert Okoński, kl. I – geografia (B. Sobuń); Weronika Wichowska, kl. III: historia (I. Krauze), chemia (A. Szynaka).
Marta Jagielska, kl. III – 3 miejsce w finale wojewódzkiej gimnazjady w LA (Dariusz Rowiński).
Drużyna dziewcząt: Dagmara Dąbrowska, Daria Dąbrowska, Klaudia Kostkowska, Katarzyna Kuleta, Klaudia Kulig, Agata Michalewicz, Dominika Mikołajewska, Paulina Rekowska, Monika Zachaczewska, Aleksandra Żurawska – 1 miejsce w finale wojewódzkim w piłce siatkowej (Szymon Żołędziewski).

Gimnazjum Katolickie
Dominika Lipińska, kl. II – biologia (Anna Jędrusyna Lewandowska); Łukasz Florczyński, kl. III – wojewódzki bieg przełajowy (Andrzej Cybulski-Nowak).

Prywatne Gimnazjum Awans

Anna Błaszczyk, kl. II – biologia – (Magdalena Kubaszewska); Nina Mazurewicz, kl. III: biologia - laureatka (M. Kubaszewska), język polski – laureatka (B. Pietkiewicz), chemia (Alicja Sobolewska), fizyka (Anna Majcher).

Nie wszyscy mogli wczoraj osobiście odebrać nagrody, zwłaszcza chodzi o uczniów Gimnazjum nr 3. Część laureatów przebywała na szkolnej wycieczce, a siatkarki z "trójki" grały w ogólnopolskim finale gimnazjady (zdobyły złoto).

Komentarze (4)

avatar
avatar
gość (gość)

Jednym zdaniem: TRÓJKA JEST ZAJEBISTA .
Siatkarki, laureaci, finaliści, ogólnie uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy, panie z sekretariatu, woźni. Po prostu NAJLEPSI :]

Wybierz kategorię