Malbork. Biegali w Święto Niepodległości [ZDJĘCIA, cz. 1]

Zbigniew Jost z Kwidzyna, zwycięzca Biegu Niepodległości w Malborku
Zbigniew Jost z Kwidzyna, zwycięzca Biegu Niepodległości w Malborku Fot. Jacek Skrobisz
Małgorzata Szczerbińska z Malborka i Zbigniew Jost z Kwidzyna wygrali 23 edycję Biegu Niepodległości w Malborku. Na starcie biegu głównego na dystansie 8,5 km stanęło 79 zawodników. Na dole link do drugiej części zdjęć z biegu.

Zbigniew Jost pokonał trasę Biegu Niepodległości w czasie 27 minut i 53 sekund. Niewiele więcej potrzebowała na to Małgorzata Szczerbińska. Zawodniczka uprawiająca na co dzień triathlon na mecie usytuowanej przed budynkiem Starostwa Powiatowego pojawiła się po 31 minutach i 25 sekundach.

W kategorii mężczyzn open drugie miejsce zajął Krzysztof Pawłowski z Tczewa (28,14 min.), a trzeci był Marcin Konieczny z Olsztyna (28,18 min.).

Wśród pań na drugim stopniu podium stanęła Agnieszka Stolarów z Malborka (38,23 min.), a na trzecim Angelika Tarka z Elbląga (38,52 min.).

Do najlepszych biegaczy 23 Biegu Niepodległości trafiły pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Wyróżnieni zostali także zawodnicy najszybsi w poszczególnych kategoriach wiekowych: Wojciech Grzywiński ze Sztumu (kat. 18-21 lat), Marcin Kowalski ze Sztumu (kat. 22-29 lat), Sławomir Łabuda z Braniewa (kat. 30-39 lat), Zenon Kaszubowski (kat. 40-49 lat), Krzysztof Krawczyński z Gdyni (kat. 50-59 lat) oraz Roman Jaskot z Malborka (kat. +60 lat).

Organizator biegu - Ośrodek Sportu i Rekreacji - wyróżnił także Alicję Walendziak i Krzysztofa Barcikowskiego w kategorii najszybszych malborczyków (spoza zawodników nagrodzonych w klasyfikacji generalnej).