IV liga. Pomezania Malbork - Anioły Garczegorze 1:1 (1:0)

Szkoda straconych punktów. W 13 kolejce IV ligi malborska Pomezania po dobrej grze była bliska pokonania Aniołów Garczegorze. Goście wyrównali na 5 minut przed końcem.

Garstka kibiców, która przyszła obejrzeć w sobotę mecz Pomezanii, mogła być zadowolona z jakości gry gospodarzy, bo malborska młodzież (wspierana przez Sebastiana Ratajczyka, Piotra Wilka i Łukasza Statkiewicza) pokazała styl znany już wygranych do tej pory spotkań.

Malborczycy przeprowadzali ciekawe akcje oskrzydlające, piłka szybko krążyła od nogi do nogi (często na drugi kontakt), a jedynym - ale zasadniczym - mankamentem było wypracowanie czystej pozycji strzeleckiej. W pierwszej połowie na pewno zabrakło strzałów z dystansu, zważywszy że gospodarze grali z wiatrem.

Plus dla malborczyków za to, że przed przerwą grali do końca o efekt bramkowy i próby powiodły się w 45 minucie. Tomasz Owsianik dośrodkował do Łukasza Statkiewicza znajdującego się tuż przed polem karnym. Napastnik Pomezanii przyjął piłkę, wbiegł z nią w "szesnastkę" i mimo asysty obrońcy strzelił z 11 metrów na 1:0.

W pierwszej połowie padły w sumie 2 gole. W 23 minucie piłkę w malborskiej bramce umieściły Anioły, ale sędzia nie uznał tego trafienia. Zawodnik gości zagrał ręką w polu karnym.

Drugą połowę malborczycy rozpoczęli z równie dużym animuszem, jak cały mecz, ale goście nie zamierzali oddać pola, co pokazali już w 49 minucie, gdy Dominik Skopiak uratował Pomezanię, broniąc w sytuacji sam na sam.

Po ostatnim gwizdku gospodarzom pozostała niestety głównie satysfakcja z całkiem dobrej gry, bo z wyniku tylko częściowo można było się cieszyć. Do pełni szczęścia zabrakło kilku minut. Goście wyrównali bowiem w 85 minucie z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Sebastiana Ratajczyka w polu karnym. Skutecznym egzekutorem okazał się Marek Świtała.

Dla malborczyków był to pierwszy remis w tym sezonie. Wcześniej Pomezania wygrała 5 meczów i przegrała 7 razy.

Pomezania grała w składzie(za www.pomezania.pl):**Skopiak - Wilk, Ratajczyk, Kielar, Owsianik - Dryjas (60 Sobieraj), Daukszys, Wojtysiak (70 Bełz), Gdela (82 Piechota), Kobyliński - Statkiewicz.**