Malborczycy w Pucharze Pomorza nordic walking 2014. Start w Węgorzynie

RK
Grupa 22 BLT/Pochodzę z Malborka wzięła udział w trzeciej eliminacji w ramach Pucharu Pomorza nordic walking. Tym razem malborczycy poszli w Węgorzynie w woj. zachodniopomorskim.

Zawody w Węgorzynie odbyły się 19 lipca, rozpoczęły się w samo południe. Z nieba lał się żar, ale 108 zawodników wygrało walkę ze słońcem i dotarło do mety. Pomogły spore ilości wody na trasie, a po zakończeniu zmagań - fontanna przygotowana na stadionie przez strażaków.

Malborską grupę reprezentowało 5 zawodników. Na dystansie 5 kilometrów wystartował Janek Walendziak, który w kategorii wiekowej do 13 lat zajął 3 miejsce z czasem 47.04 minuty.

Pozostali rywalizowali na trasie liczącej 10 600 km. W swoich kategoriach wiekowych wywalczyli następujące miejsca: Monika Kosianowska (1.26.53) była pierwsza w K 40-49; Dawid Babiński (1.20.40 godziny) - pierwszy w M 18-29; Ryszard Walendziak (1.14.58) - drugi w M 40-49; Bożena Kopczyk (1.30.14) - trzecia w K 40-49.

2 sierpnia grupa 22 BLT/Pochodzę z Malborka wystartuje w kolejnych zawodach w ramach Pucharu Pomorza. gospodarzem będzie Czaplinek.