Pływacy MAL WOPR zakończyli zmagania w lidze wojewódzkiej

Pływacy MAL WOPR zakończyli udział w Lidze Województwa Pomorskiego. Zawody, w zależności od kategorii wiekowej zawodników, odbyły się w Kartuzach, Gdańsku i Człuchowie. Informację z ich przebiegu nadesłała Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Dobiegła końca Liga Województwa Pomorskiego w Pływaniu - edycja 2014. W miniony weekend kwietnia trzydniowy maraton startów najlepszych zawodników województwa pomorskiego obfitował w dobre występy pływaków MAL WOPR. Nasi zawodnicy zanotowali wiele doskonałych rezultatów, a w podsumowaniu ligi uplasowaliśmy się na bardzo dobrych lokatach, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych.
Trzydniowe zmagania rozpoczęli w piątek młodzicy z roczników 2001-2002 startując w Kartuzach w II rundzie Ligi Pływackiej Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Barwy klubu w ostatniej rundzie reprezentowało trzynaścioro najlepszych zawodników.
Doskonały występ na kartuskiej pływalni zanotowała Alicja Krauze. W swoim starcie na 100 m stylem dowolnym uzyskała nowy, wymarzony rekord życiowy pokonując dystans w czasie poniżej 1 minuty i 5 sekund. Czas, który uzyskała (1:04,89), dał jej drugie miejsce i rozbudził apetyt na dobrą lokatę w klasyfikacji generalnej trzynastolatek. W drugim starcie na 200 m stylem zmiennym, mimo doskonałej życiówki pobitej tydzień po tygodniu (2:42,83) nasza mistrzyni zajęła 4 miejsce. Suma dwóch najlepszych wyników punktowych FINA uplasowała Alę na doskonałym drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Alicja została drugą trzynastolatką w województwie pomorskim. To olbrzymi sukces malborskiej pływaczki, która docelowo przygotowuje się do mistrzostw Polski 13-latków, które odbędą się pod koniec czerwca w Gorzowie Wielkopolskim.
Na te same mistrzostwa mają szanse wyjechać: Maciej Wojtczak, który wypływał w Kartuzach piąte miejsce na 200 m stylem zmiennym i nową życiówkę w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym, oraz płynący w tej samej sztafecie Michał Wójtowicz, pokonując swoją część dystansu również z nowym rekordem życiowym.
Wspaniała postawę prezentuje na każdych już zawodach dwunastoletnia Oliwia Fryger. W Kartuzach zadziwiła wszystkich fenomenalnym rekordem życiowym (42,54 sek.) płynąc żabką na drugiej zmianie sztafety 4x50 m stylem zmiennym. Oprócz tego rekordu zanotowała też dwie życiówki w startach indywidualnych na 100 m stylem grzbietowym i dowolnym.
Podobny dorobek ma jej rówieśniczka klubowa Patrycja Górska. Patrycja zaliczyła dwie życiówki na 100 m stylem dowolnym i grzbietowym oraz na 50 m stylem grzbietowym w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym.
Dwie życiówki wywalczył Szymon Ochociński, po jednej Agnieszka Walczak i Zuzanna Małyj. W drugiej rundzie nie mogła brać udziału Karolina Lisowska, która w dniu zawodów reprezentowała Malbork na finałach wojewódzkich w indywidualnych biegach przełajowych, które odbywały się w Gdyni.
Pozostali młodzicy MAL WOPR: Kinga Kapusta, Laura Łukowska, Klaudia Juchniewicz, Kacper Szczuchniak oraz Filip Tkaczyk nie wywalczyli w Kartuzach nowych rekordów, ale każdy z nich dzięki swoim startom wypracował bardzo dobrą, 8 lokatę MAL WOPR w Lidze Województwa Pomorskiego Juniorów na 14 sklasyfikowanych klubów.
W sobotę na słupkach startowych pływalni w Gdańsku stanęli najstarsi, juniorzy z roczników 1995-2000. W tej kategorii MAL WOPR reprezentowała jedenastka pływaków.
Najlepiej spośród nich spisała się Aleksandra Szymula, która wywalczyła pierwsze miejsce na 200 m stylem motylkowym z nowym rekordem życiowym (2:31,59) oraz trzecie na 100 m stylem dowolnym, a w klasyfikacji generalnej piętnastolatek zajęła w gronie bardzo wymagających rywalek doskonałe, 6 miejsce.
Dość zaskakująco, o oczko wyżej w klasyfikacji generalnej szesnastolatek, uplasowała się Natalia Haak. Natalia borykająca się ostatnio z kontuzjami i spadkiem motywacji do treningów, wypadła w Gdańsku rewelacyjnie, zajmując trzecie miejsce na 100 m stylem zmiennym oraz piąte na 100 m stylem dowolnym. Warto dodać, że w obu startach zanotowała nowe rekordy życiowe. Tak dobry start i świetne miejsce w województwie Natalii mówią sam za siebie.
Pierwsze i drugie miejsce zajęła w Gdańsku Julia Sobczyńska. Julia zwyciężyła na 200 m stylem motylkowym, a o oczko niżej uplasowała się w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym. W klasyfikacji generalnej zajęła natomiast 10 lokatę.
Doskonale spisali się chłopcy w wyścigu na 100 m stylem dowolnym. Kolejne bariery czasowe pokonali Dawid Dymek (57,98 sek.) oraz Karol Włodarczyk (58,76 sek.). Do tak fantastycznych wyników Dawid dorzucił 3 miejsce na 100 m stylem zmiennym, zaś Karol drugą życiówkę płynąc motylkiem na trzeciej zmianie sztafety 4x100 m stylem zmiennym.
O ciągłym progresie możemy mówić w przypadku Dominika Jendruszewskiego oraz Dawida Przybytkowskiego. Dominik nie tylko zajął szóste miejsce w wyścigu na 100 m stylem dowolnym i wywalczył nowy rekord życiowy na 100 m stylem grzbietowym, ale także zanotował najlepszą lokatę w klasyfikacji zawodników MAL WOPR w kategorii juniora. Dominik zajął doskonałe 8 miejsce w zestawieniu czternastolatków. Dawid Przybytkowski z nową życiówką zajął w Gdańsku 7 miejsce na 100 m stylem klasycznym.
Pozostali juniorzy MAL WOPR: Patryk Jeleniewski, Magdalena Szczerbińska, Maciej Szymula, Kacper Zuchniewski, Damian Górski, Dominika Lewińska, Paweł Włodarczyk oraz Monika Zuchniewska zajęli miejsca poza pierwszą dziesiątką, ale każdy z nich dzięki swoim startom wypracował doskonałą, najlepszą w historii klubu, 6 lokatę MAL WOPR na 16 sklasyfikowanych klubów w Lidze Województwa Pomorskiego Juniorów.
Jako ostatni w lidze rywalizowali zawodnicy najmłodsi - 10- i 11-letni. Ósemka pływaków MAL WOPR startujących w niedzielę w Człuchowie zaprezentowała się bardzo dobrze zdobywając nowe rekordy życiowe.
Najlepszą lokatę w klasyfikacji generalnej wywalczył dziesięcioletni Jan Grochecki. Janek nie miał sobie równych na 50 m stylem grzbietowym (40,88 sek.), zaś w drugim wyścigu, na 100 m stylem zmiennym (1:30,82), musiał uznać wyższość tylko jednego zawodnika z Tczewa, najlepszego jak się później okazało dziesięciolatka w województwie. Nasz młody pływak dzięki nowym rekordom życiowym w obu startach wywalczył tak dużą liczbę punktów, że z szóstej lokaty po pierwszej rundzie awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji najlepszych dziesięciolatków naszego województwa. Jaś z dumą przyjmował gratulacje, okazały puchar oraz nagrodę rzeczową w postaci sprzętu pływackiego firmy Arena.
Krok za Jankiem podąża Maciej Kowalski, który wywalczył w Człuchowie także dwie życiówki (50 m grzbietem oraz 100 m zmiennym).
Wszystkim najmłodszym pływakom MAL WOPR należą się wielkie brawa. Jedenasta lokata w klasyfikacji generalnej nie oddaje woli walki i ambicji jaka towarzyszyła naszym zawodnikom na pływalni w Człuchowie.
Pozostali zawodnicy w kategorii dzieci, czyli Anna Włodarczyk, Natalia Tyborska, Maria Szczerbińska, Weronika Marchlewska, Alicja Lewandowska, Piotr Pliszka oraz Stanisław Tomczyński pokazali nienaganną technikę i ogromną wolę walki. Zmieniona ostatnio interpretacja przepisów pływania skutkuje bardzo duża liczbą dyskwalifikacji na zawodach. Pływacy MAL WOPR nie tylko nie zaliczyli żadnej dyskwalifikacji, ale ich doskonała postawa i nowe rekordy życiowe pozwalają prognozować medale w wielu najbliższych imprezach.
Pływacy MAL WOPR nie ustają w reprezentowaniu klubu i miasta. Już w najbliższy czwartek aż 32 osobowa ekipa MAL WOPR będzie walczyć o nowe rekordy życiowe i tytuły na zawodach pn. "Elbląska Wiosna Pływacka", które odbędą się na pływalni w Elblągu.