Grand Prix Malborka 2018 w piłce siatkowej [ZDJĘCIA]. Na boiskach na kąpielisku dopisała frekwencja

rk
Aż dziewięć par rywalizowało w trzecim turnieju Grand Prix Malborka 2018 w plażowej piłce siatkowej. Drużynom dopisała słoneczna pogoda.

Organizatorem turnieju, który odbył się w niedzielę (15 lipca), był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Malborku. Zawody rozgrywano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, mecz do jednego wygranego seta do 21 pkt. Do drugiej rundy przeszło 8 najlepszych zespołów. Dalej rozgrywki prowadzone były systemem pucharowym.

W pierwszym półfinale para Mateusz Szturmowski - Bartosz Plasun pokonała 21:14 parę Damian Zemło - Kacper Szymula (Malbork), a w drugim Bartosz Więckiewicz i Bartek Sobstyl pokonali 22:20 Piotra Łazarskiego i Łukasza Ciesielskiego.
W spotkaniu o 3 miejsce Łazarski-Ciesielski wygrali 21:17 z parą Zemło-Szymula. W finale para Szturmowski-Plasun pokonała 21:15 zespół Więckiewicz-Sobstyl.

9. Mateusz Skwarzec, Miłosz Kuliński (Malbork) – 2pkt

Do punktacji w całym Grand Prix liczą się łączne punkty, jakie dana para zdobędzie w całym cyklu. Klasyfikacja po trzech turniejach: