Grom Nowy Staw - Jaguar Gdańsk 2:1 [ZDJĘCIA]. Mecz pod kontrolą i trzecie z rzędu zwycięstwo

W 10 kolejce IV ligi nowostawski Grom sprawił niespodziankę, pokonując na swoim boisku dotychczasowego wicelidera, Jaguara Gdańsk 2:1.

Podopieczni trenera Marka Kwiatkowskiego niedawną złą serię czterech porażek zamienili na zwycięską passę. To odniesione w sobotę nad - wydawałoby się - faworytem spotkania było trzecim z rzędu. Gospodarze zawdzięczają sukces uważnej grze w defensywie i Bartoszowi Drewkowi, który tego dnia zdobył obie bramki dla Gromu - w 9 i 30 minucie.

W pierwszej z sytuacji akcję po skrzydle przeprowadził Robert Wesołowski, wycofał piłkę przed pole karne, a Kamil Piotrowski kopnął w poprzeczkę. Drewek dobił z ok. 12 metrów. Drugi gol padł po indywidualnej akcji Wesołowskiego, który z prawej strony wycofał do Drewka, ten w narożniku pola karnego przyjął i uderzył po długim rogu.

Do przerwy goście nie stworzyli wielkiego zagrożenia pod bramką miejscowych, ale dwukrotnie się zakotłowało. Raz nowostawianie musieli się ratować wybiciem piłki z linii bramkowej. Rywale zwietrzyli szansę w 66 minucie, po strzeleniu gola kontaktowego, ale gospodarze nie dali sobie odebrać punktów.

Grom: Jóźwiak - Miecznik, Błażek, Potoczek, Knopik - Styś, Piotrowski, Daukszys, Drewek, Wesołowski (82 Danielak) - Grabowski (70 Wojtkiewicz.)

Dzięki zwycięstwu nowostawianie podskoczyli na 9 miejsce w tabeli, a w 11 kolejce czeka ich jeszcze trudniejsze zadanie. Jadą do lidera - Wierzycy Pelplin.

W V lidze obie drużyny z powiatu malborskiego sięgnęły po komplet punktów. Trudniejszego rywala mieli Błękitni Stare Pole, ale rozgromili Gwiazdę Karsin 7:2 na swoim boisku. Malborska Pomezania wygrała u siebie 3:0 z Gryfem 2009 Tczew.