Grom Nowy Staw w IV lidze nie zwalnia tempa. Passa przedłużona w Gdańsku

Ósme zwycięstwo z rzędu odniósł nowostawski Grom w rozgrywkach IV ligi. Taka seria musi robić wrażenie. W sobotnim spotkaniu podopieczni trenera Marka Kwiatkowskiego pokonali na wyjeździe 3:1 Jaguara Gdańsk.

Grom: Jóźwiak - Mularczyk, Wiśniewski, Błażek, Pianka, Wesołowski, Daukszys (75 Miśkiewicz), Zieliński (60 Miecznik), Piotrowski, Grabowski, Gruszewski (70 Danielak).

Po pierwszej połowie nowostawianie mieli sytuację pod kontrolą, a po przerwie uważali, by nie roztrwonić solidnej zaliczki. Prowadzenie Gromowi dał w 15 minucie Robert Wesołowski uderzeniem zza pola karnego. Około dziesięciu minut później Robert Zieliński w podobny sposób - strzałem z dystansu - podwyższył wynik. W końcówce pierwszej części spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasz Grabowski strzelił trzeciego gola dla Gromu.

Goście jedyną bramkę stracili w 70 minucie.

- Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, druga - trochę słabsza. Co najważniejsze, odnieśliśmy kolejne ważne zwycięstwo na wyjeździe, na trudnym terenie, na dodatek strzelając trzy gole - mówi Marek Kwiatkowski, trener Gromu.

Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Nowego Stawu na tę chwilę umocniła się w ścisłej czołówce tabeli. W środę zagra na wyjeździe w Ostaszewie w meczu Pucharu Polski, a w sobotę (7 października) o godz. 14 podejmie Powiśle Dzierzgoń w czwartoligowych derbach.