Hokeiści z Malborka grali w turnieju i meczach ligowych

Hokeiści z Malborka rozegrali kolejne mecze na turnieju i rozgrywkach ligowych. Poniżej podsumowanie występów zawodników Bombka Malbork.

Malborscy hokeiści uczestniczyli w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie w Elblągu. Zawodnicy UKS Bombek SP3 zajęli drugie miejsce, przegrywając jedynie z bezkonkurencyjnym w tym turnieju zespołem z Rosji Fenix Kaliningrad.
Przypomnijmy, że nasi zawodnicy już od dwóch tygodni trenują tylko "na sucho", ponieważ lodowisko w Malborku jest już nieczynne. Nie przeszkodziło to w tym, by Bombersi wygrali 6:4 z gospodarzami Wikingami Elbląg, 8:2 z Niedźwiadkami Gdynia, 3:2 z Mińskiem Mazowieckim i po karnych 4:3 z Legią Warszawa.
Nasi zawodnicy zagrali w składzie: Nadia Ratajczyk - bramkarz, Michał Muczeński, Bartosz Seńko, Kacper Dorobek, Adrian Czarniak, Dawid Sawicki, Wojtek Czerniewski, Wiktor Osmołowski, Łukasz Piór, Szymon Jankowski, Tymek Górnik, Filip Rogaczewski i Miłosz Rukat. Nadia została wybrana MVP druzyny (najbardziej wartościowy zawodnik), a Michał Muczeński zajął drugie miejsce w klasyfikacji strzelców turnieju.
Najmłodsi zawodnicy UKS Bombek SP3 zagrali pokazowy mecz z UKS Wikingowie Elbląg. W składzie małych Bombersów zagrali: Michał Król, Jan Osmołowski, Cyprian Rabażyński, Tymek Tkacz, Alex Dochniak, Marcel Sarnowski, Maciej Chojniak, Krzysztof Wensker, Krzysztof Komar, Kacper Cybulski i Bartek Dorobek.
Trójka zawodników UKS Bombek rozegrała ostatnie mecze w lidze PZHL żaka starszego. Szymon Cyganowski, Mateusz Mozołowski i Marcin Cybulski rozegrali dwa spotkania z PTH Poznań przeciwko Legii Warszawa (wyniki -11:2 i 5:6). Niestety zespół, który reprezentują nasi zawodnicy grający na wypożyczeniu, zajął ostatecznie czwarte miejsce w lidze i nie awansował do dalszych rozgrywek.
Michał Nawrocki grający na wypożyczeniu w Sokołach Toruń także rozgrywał ostatnie mecze w tej samej kategorii w Toruniu przeciwko Stoczniowiec Gdańsk, mecze zakończyły się wygranymi 8:4 i 8:5. Michał strzelił 4 bramki. Zespół, który reprezentuje, zajął pierwsze miejsce w lidze i awansował bezpośrednio do finałów mistrzostw Polski, które odbędą się za miesiąc w Bytomiu. Michał zajął drugie miejsce w kategorii strzelców ligi.
Bartosz Grabara zawodnik UKS Bombek grający na wypożyczeniu w Sokołach Toruń w kategorii młodzik, uczestniczył w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie w Niemczech. Bartek w przyszłym tygodniu będzie rywalizował w finale mistrzostw Polski w Janowie. Liczymy na pierwsze sukcesy naszych wychowanków.
Za tydzień czwórka Bombersów będzie rywalizowała w finale Freestyle Skate Day 2017 w Łodzi. 8-9 kwietnia nasi najstarsi zawodnicy będą uczestniczyli w turnieju hokeja na lodzie w Giżycku.