Hokeiści z Malborka zostali mistrzami białego orlika

Archiwum UKS Bombek Malbork
Hokeiści z Malborka wygrali II Ogólnopolski Turniej Mistrzowie Białego Orlika. W zawodach na warszawskim Torwarze rywalizowało 18 drużyn z całej Polski.

29 marca na Torwarze odbył się II Ogólnopolski Turniej Mistrzowie Białego Orlika 2014 organizowany przez Stowarzyszenie Sport 7 Mariusza Czerkawskiego, którego celem jest aktywizacja dzieci do uprawiania sportów zimowych oraz promocja wśród najmłodszych adeptów aktywnego spędzania czasu.
W Turnieju wzięło udział 18 drużyn z całej Polski. Reprezentanci drużyn zostali wybrani z ok. 8000 dzieci szkół podstawowych, głównie klas IV-VI, które brały udział w zajęciach przygotowujących do turnieju. Zawody przeprowadzone były brazylijskim systemem pucharowym. Rywalizacja czteroosobowych zespołów polegała na jak najszybszym pokonaniu testu sprawnościowego rozmieszczonego na lodowisku. Test sprawnościowy zawierał podstawowe elementy jazdy na łyżwach: jazda w przód, jazda po łuku, zatrzymanie, balans ciałem, utrzymanie równowagi. Sędziami byli znakomici hokeiści i byli olimpijczycy - panowie Andrzej Tkacz, Dariusz Garbocz i Wojciech Tkacz oraz najbardziej znany polski hokeista Mariusz Czerkawski.
Turniej wygrała drużyna z Malborka - Bombers z klubu UKS Bombek działającego przy Szkole Podstawowej nr 3. Tuż za nią, na drugim miejsc,u uplasowali się zeszłoroczni zwycięzcy - drużyna z Pionek, trzecie miejsce zajęła drużyna z Elbląga.
W składzie najlepszej drużyny, która zwyciężyła wszystkie swoje wyścigi z najlepszym czasem zawodów wystąpili: Jakub Wensker - kapitan, Michał Nawrocki, Michał Sadowski, Damian Gołuński i Piotr Sałek. W zeszłym roku nasza drużyna zajęła 4 miejsce. Opiekunami i trenerami zwycięskiej drużyny podczas turnieju byli panowie Piotr Sadowski i Przemysław Nawrocki. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które wręczyli im Mariusz Czerkawski oraz mecenas Imprezy, prezes firmy CI Games pan Marek Tymiński. Wyjazd
na zawody był możliwy dzięki pomocy firm, które wspierają rozwój młodych hokeistów w naszym mieście.
Hokej najmłodszych w Malborku wspierają : OSiR, MWC, UM, Firma Grzesik, Sklep Sklepów Orzeł, Rafał Maczkowski, Witostudio, Malplast, Leier, Wobex, nc+APF, Falken,Sport rebel, Gemalto, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Pralnia Eco Laguna, Bar Bis.