Hokej. Bombersi Malbork wciąż niepokonani w RLH

Bombersi Malbork wygrali piąty mecz w Regionalnej Lidze Hokeja i wciąż są jedyną niepokonaną drużyną w malborskich rozgrywkach. Relację z 5 kolejki RLH nadesłał Sławomir Nawrocki.

Malborscy hokeiści nie zwalniają tempa. Po 5 kolejkach są jedyną drużyną z kompletem zdobytych punktów. W niedzielnym meczu rozgrywek w ramach Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie, której organizatorem jest UKS Bombek SP3 oraz OSiR Malbork, Bombersi zwyciężyli piaty mecz z rzędu, tym razem przeciwnikiem gospodarzy byli zawodnicy z EKH Wiking Elbląg.
Hokeiści z Malborka bardzo szybko strzelili pierwsze bramki prowadząc do przerwy 6:0. W drugiej połowie zawodnicy z EKH zagrali na remis strzelając trzy bramki, jednak końcowy wyniki spotkania to 9:3 dla Bombers Malbork. Bramki dla gospodarzy strzelili: Robert Gierasimczuk - 4, Maciej Cyganowski -2, Marek Rokita, Mateusz Rokita i Paweł Badziong. Dla pokonanych: Grzegorz Ramsz -2 i Jacek Bartosiewicz.
W kolejnym meczu rywalizowały drużyny Grizzlies Gdynia i Marvin's Gdańsk. Obydwa zespoły pojawiły się na tafli w mocno okrojonych składach, na ławce rezerwowych w drużynie z Gdyni zasiadł tylko jeden zawodnik, gdańszczanie mieli o jednego więcej. Pierwsze minuty meczu przebiegały pod dyktando gdynian, którzy po błędach obrony prowadzili już 2:0, jednak brak zmieników oraz częsta gra w osłabieniu za przewinienia, jakich dopuszczali się zawodnicy Grizzlies, coraz bardziej uwidaczniała przewagę przeciwnika. W drugiej połowie to Marvinsi wykazali się większą wytrzymałością i kondycją wygrywając ostatecznie 6:2. Bramki dla Marvin's strzelili: Artur Podracki - 4 (król strzelców sezonu 2013/14) i Marcin Libert - 2, dla Gdyni: Arek
Michalski
i Piotr Leszczyński.
W ostatnim meczu zagrały drużyny Media Team Gdańsk i Grom Morąg. W pierwszej tercji hokeiści Media Team pomimo przewagi nie potrafili znaleźć drogi do bramki, częściej udawało się to zawodnikom z Morąga. W drugiej odsłonie meczu do siatki rywali trafiali tylko gdańszczanie. Mecz zakończył się wynikiem 10:4 dla Media Team Gdańsk.