I liga piłki ręcznej. Polski Cukier Pomezania prawie dogoniła młodzież z SMS Gdańsk...

W zaległym meczu w grupie A I ligi Polski Cukier Pomezania przegrała we wtorkowy wieczór (13 lutego) z drużyną Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Gdańsku 31:32 (15:18).

Potwierdziło się niestety, że młodzież z Gdańska nie leży malborskim szczypiornistom. Grający szybko i odważnie goście lepiej weszli w mecz, objęli prowadzenie i - jak się potem okazało - nie oddali go do samego końca. Ba, malborczykom nie udało się ani razu doprowadzić do wyrównania. W pierwszej połowie strata gospodarzy momentami wynosiła siedem bramek. Podopieczni trenera Igora Stankiewicza mieli problem ze sforsowaniem obrony SMS, ale też sami pomagali przeciwnikowi, gubiąc piłkę lub pudłując z dobrych pozycji. Za to gościom wchodziło niemal wszystko. Do przerwy malborczycy zdołali jednak zniwelować stratę do trzech trafień (15:18).

Od początku drugiej części spotkania podopieczni malborczycy mozolnie odrabiali straty, ale nie potrafili się zbliżyć do rywala na mniej niż dwie bramki. Wreszcie nadeszła 57 minuta, w której zwietrzyli szansę. Zagrali bardzo dobrze w obronie, przejęli piłkę i wyprowadzili kontratak, który wykończył Marek Boneczko i przy okazji był faulowany.

Dzięki temu Pomezania zmniejszyła dystans do jednej bramki (30:31) i na dodatek przez dwie minuty miała grać w przewadze. Jednak nie udało się jej wykorzystać, natomiast goście, gdy już byli w komplecie, dołożyli jeszcze jedno trafienie (30:32). Po rzucie Michała Skwierawskiego na początku ostatniej minuty jeszcze pojawiła się nadzieja na korzystny wynik, która wzrosła, gdy Marcin Kochański obronił karnego (podsumował tym samym swój naprawdę dobry występ, bo to dzięki jego kilku udanym interwencjom Pomezania pozostała w grze). Na około 20 sekund przed końcem miejscowi mieli piłkę w ostatniej akcji, ale zabrakło pomysłu na szybkie i skuteczne rozegranie. Wymuszony rzut Iwana Telepniewa obronił bramkarz SMS.

Polski Cukier Pomezania: Radosław Kądziela, Marcin Kochański – Mateusz Kopyciński 9, Michał Orzechowski 5, Marek Boneczko 5, Iwan Telepniew 4, Kamil Dukszto 2, Damian Spychalski 2, Michał Skwierawski 3, Karol Cichocki 1. Karne: 4/6. Kary: 4 minuty.

W najbliższą sobotę (17 lutego) malborska drużyna znów zagra w swojej hali. O godz. 18 podejmie Gwardię Koszalin.