I Półmaraton Dwóch Zamków Sztum - Malbork. Start biegaczy z zamku sztumskiego [ZDJĘCIA]

Piotr Piesik
Łącznie 231 zawodniczek i zawodników ukończyło I Półmaraton Dwóch Zamków Sztum - Malbork. Biegacze wyruszyli z zamku w Sztumie.

Start zawodów - podobnie jak w przypadku rowerzystów - nastąpił z bramy głównej zamku krzyżackiego w Sztumie. Biegacze pokonywali trasę wytyczoną szlakami i drogami Powiśla i Żuław.

Bieg wygrał Bartosz Mazerski z Zantyra Sztum. Co ciekawe, przed zawodami narzekał na kłopoty zdrowotne, z powodu których ostatnio niewiele trenował.

Gwoli informacji - na 150. miejscu finiszował Janusz Trupinda, dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku.