II liga. Inauguracyjne zwycięstwo siatkarek z Malborka. Orzeł stał się Treflem

Siatkarki Trefla Malbork pokonały 3:0 WTS KDBS Bank Włocławek w pierwszym meczu nowego sezonu II ligi kobiet. Był to pierwszy mecz pod szyldem nowego sponsora.

W trzech setach siatkarki Trefla Malbork pokonały drużynę z Włocławka w inauguracyjnej kolejce II ligi 2015/2016. Pierwszego seta podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka wygrały stosunkowo gładko 25:20. Więcej emocji było w dwóch kolejnych partiach.

Drugi i trzeci set były bliźniaczo podobne. Niby zawodniczki Trefla Malbork prezentowały się solidniej, ale za każdym razem czegoś brakowało, by zakończyć pojedynek szybko. Drużyna z Włocławka prezentowała się ambitnie, zwłaszcza w końcówkach setów, ale ostatecznie to gospodynie były górą - drugiego seta wygrały 29:27, a trzeciego 28:26.

Choć zawodniczki z Malborka występowały w strojach Orła, to wkrótce na ich koszulkach pojawi się logo firmy Trefl, która została sponsorem tytularnym. Pod tą nazwą dawny Orzeł będzie występował też w rozgrywkach młodzieżowych.

Więcej o umowie sponsorskiej i jej warunkach przeczytasz w piątkowym (2 października), papierowym wydaniu "Dziennika Malborskiego".

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0