II liga siatkówki. Golden Orzeł Malbork wygrał z Politechniką Poznańską po horrorze w tie-breaku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Golden Orzeł Malbork wygrał swój drugi w tym sezonie, a pierwszy przed swoją publicznością mecz II ligi. W końcówce tie-breaka z SKF Forex Politechniką Poznańską dziewczyny pokazały charakter, wyprowadzając wynik z 9:13 do... 15:13.

Zobacz: Golden Orzeł Malbork - SKF Forex Politechnika Poznańska (końcówka tie-breaka)

W poprzednim sezonie siatkarki UKS Orzeł rywalizowały w II lidze pod szyldem Truso Elbląg we wspólnej drużynie z elblążankami. Teraz wróciły do "domu" i grają składem całkowicie juniorskim, wzmocnione dziewczynami ze Sparty Braniewo i... sponsorami, którymi zostały malborskie firmy: Golden, restauracja Mc Donald's i dentysta Mateusz Zybko.

Na inaugurację podopieczne trenerów Szymona Żołędziewskiego i Pawła Tercjaka po walce pokonały na wyjeździe UKS ZSMS Poznań 3:1 (28:26, 25:22, 13:25, 25:19). Sobotnie, pierwsze w tym sezonie spotkanie u siebie było jeszcze bardziej zacięte.

Pierwszy set należał do gospodyń - wygrały go 25:21. Przez większość drugiej partii prowadziły przyjezdne, w końcówce "Goldenki" mogły przechylić wynik na swoją stronę, ale ostatecznie przegrały 23:25. Trzecią część meczu rozpoczęły nie za dobrze, ale z każdym kolejnym zagraniem radziły sobie coraz lepiej i wygrały 25:22.

Miejscowe siatkarki charakter pokazały także w czwartym secie, w którego weszły źle i poznanianki prowadziły już 7:1. Zawodniczki Orła potrafiły jednak zmniejszyć stratę i objąć prowadzenie 18:17, ale wtedy znowu punkty zdobywała drużyna z Poznania. Przy stanie 20:24 miała cztery piłki setowe, ale dziewczyny z Malborka walczyły do końca, niewiele brakowało, by rozstrzygnęły całe spotkanie na swoją korzyść, lecz ostatecznie przegrały seta 25:27.

No i tie-break. Znowu zły początek (1:5) i zmniejszanie straty do 5:6, 7:8, ponowny odskok przyjezdnych na kilka punktów, ale od stanu 9:13 zdobywały je tylko gospodynie i wygrały swój drugi mecz w II lidze 3:0 (25:21, 23:25, 25:22, 25:27, 15:13).

- Bardzo trudny mecz, bo przeciwniczki to seniorki - doświadczone zawodniczki. Cieszy postawa naszych zawodniczek, które do końca zachowały zimną krew. Cenne dwa punkty, ale jest kilka elementów do poprawienia, szczególnie przyjecie zagrywki, ale przy tak młodym zespole najważniejsza jest właśnie psychika, a w tym elemencie dziewczyny pokazały się z dobrej strony. Dwa mecze - dwie wygrane, idziemy w dobrym kierunku - komentuje Paweł Tercjak, drugi trener Golden Orzeł Malbork.

Golden Orzeł: Diana Dąbrowska, Urszula Zelman, Wiktoria Szymonowicz, Daria Rafalska, Klaudia Furtak, Sara Wąsiakowska, Julia Michalewicz, Zuzanna Górska, Pola Dajnowska, Klaudia Dusowska, Julia Gursztyn, Aleksandra Czechowska, Patrycja Małek, Michalina Głąb, Zuzanna Żukowska.

W 5 kolejce drużyna z Malborka zagra na wyjeździe z APS Rumia.