II liga siatkówki. Golden Orzeł Malbork - ZSMS Poznań 1:3 [ZDJĘCIA]. Teraz jeden wyjazd na dwa mecze

Po czterosetowym meczu Golden Orzeł Malbork przegrał w sobotę (8 grudnia) z UKS ZSMS Poznań w II lidze siatkówki. Teraz przed dziewczynami dwa spotkania wyjazdowe.

"Goldenki" wróciły do gry na II-ligowych parkietach po dwóch pauzach (jedna wynikała z terminarza, druga z przełożenia meczu z ekipą z Kościana), a rywalki to czołowa drużyna pierwszej grupy II ligi. Przed spotkaniem w Malborku zajmowały 3 miejsce w tabeli (teraz awansowały na drugie), a gospodynie były dziesiąte.

W pierwszym secie przyjezdne łatwo zbudowały bezpieczną przewagę, której nie roztrwoniły i wygrały do 18. Na drugą partię siatkarki Golden Orła wyszły bardzo zmobilizowane, długo utrzymywały się na niewielkim prowadzeniu, ale w końcówce zabrakło trochę szczęścia i przegrały 27:29.

W trzecim secie podopieczne trenera Pawła Tercjaka zagrały jeszcze lepiej i to one z kolei nie dały większych szans przeciwniczkom, panując nad tym, co dzieje się na parkiecie, i wygrywając do 17. Dlatego kibice zgromadzeni wyjątkowo w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego (a nie hali SP 5) mogli wierzyć w to, że uda się doprowadzić do tie-breaka. Niestety, czwarta partia była najgorszą w wykonaniu młodych siatkarek Golden Orła w całym spotkaniu, bo zdobyły w niej ledwie 9 punktów.

Przypomnijmy, że drużyna w całości składa się z juniorek, a najważniejsze dla tych dziewczyn jest zbieranie doświadczenia, aczkolwiek kibice, trenery i same zawodniczki na pewno chciałyby zwycięstw. Podwójna okazja nadarzy się w najbliższy weekend. 15 grudnia Golden Orzeł zagra na wyjeździe z Politechniką Poznańską, która na pewno jest w zasięgu, a dzień później na siatkarki z Malborka będzie czekał już dużo trudniejszy rywal - lider UKŻPS Coccodrillo Kościan.

Zobacz: Konwój Mikołajów w ciężarówkach - Malbork, 8.12.2018 r.